Strona główna Lekkoatletyka Diamentowa Liga w Lozannie: Rekord Polski Piotra Liska!

Diamentowa Liga w Lozannie: Rekord Polski Piotra Liska!

0
9. Memoriał Kamili Skolimowskiej 22.08.2018 r. Chorzów, Stadion Śląski

W zakończonym przed chwilą konkursie skoku o tyczce mężczyzn na mityngu Diamentowej Ligii w Lozannie udział wzięło dwóch Polaków. Standardowo kibicom zaprezentowali się Paweł Wojciechowski, oraz Piotr Lisek. O wiele lepiej spisał się drugi z nich, który poprawił rekord życiowy na otwartym stadionie, oraz absolutny Rekord Polski, przy okazji wygrywając dzisiejsze zawody! 

Nieprawdopodobną formę zaprezentował dziś kibicom w Szwajcarii Piotr Lisek. Nasz absolutny rekordzista Polski był dzisiaj bezbłędny, do momentu kiedy poprzeczka zawisła na wysokości 6.01 metrów! Tam Lisek zaliczył trzy próby nieważne. Oficjalnie zakończył konkurs z wynikiem 5.95 metrów, co jest jego nowym rekordem życiowym na otwartym stadionie, a także nowy rekord mityngu w Lozannie (wyrównany chwilę później przez Sama Kendricksa). Nie był to jednak koniec zmagań!

Konkurs miał bardzo ciekawy przebieg, gdyż drugim zawodnikiem, który dziś był bezbłędny był właśnie Sam Kendricks. Amerykanin także poległ przy próbach na wysokości 6.01 metrów. Zawodnicy tym samym przy zaliczonych bezbłędnie próbach do wysokości 5.95 metrów mieli możliwość rozegrania dogrywki o 1. miejsce dzisiejszych zawodów, bądź pogodzić wygraną ex-aequo.

Zawodnicy wybrali rozegranie dogrywki i jako pierwsza wysokość ustawiona została ponownie 6.01 metrów. Jako pierwszy na zeskok wyruszył Piotr Lisek i udało się! Poprawił własny absolutny Rekord Polski, własny rekord życiowy na otwartym stadionie, oraz odniósł zwycięstwo w konkursie, ponieważ Sam Kendricks nie podołał wyzwaniu i czwarty raz w dzisiejszym konkursie strącił poprzeczkę na tej wysokości!

Piotr Lisek zapisuje się na kartach historii jako pierwszy Polak, który pokonał na otwartym stadionie magiczną barierę sześciu metrów! Jest to także najlepszy wynik na świecie w trwającym sezonie!

Paweł Wojciechowski był dziś dysponowany nieco gorzej. Zaliczył on poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.61 metrów, co pozwoliło mu zająć szóste miejsce w dzisiejszym konkursie.

Komentarze