Strona główna Lekkoatletyka Diamentowa Liga w Monaco: NIESAMOWITY PIOTR LISEK Z KOLEJNYM REKORDEM POLSKI!

Diamentowa Liga w Monaco: NIESAMOWITY PIOTR LISEK Z KOLEJNYM REKORDEM POLSKI!

0
9. Memoriał Kamili Skolimowskiej 22.08.2018 r. Chorzów, Stadion Śląski

Proszę Państwa historia tworzy się na naszych oczach! To co wyprawia w ostatnim czasie Piotr Lisek, jest iście nieprawdopodobne! Nasz absolutny rekordzista Polski potwierdza swoją niesamowitą formę i wznosi rekord Polski do poziomu 6.02 metrów! Piotr tym samym wygrał dzisiejszy mityng Diamentowej Ligi w Monaco umacniając się na pozycji lidera światowych tabel! 

Piotr Lisek dokonał dzisiaj niemożliwego! Zaliczył idealny konkurs! Bez zrzutki pokonał kolejno 5.52 m, 5.72 m, 5.82 m, 5.87 m, 5.92 m, 5.97 m… oraz 6.02 metrów!!! Piotr pokazuje wszystkim, że jego forma jest na najwyższym możliwym poziomie. Nowy rekord mityngu, rekord kraju, najlepszy wynik w tym roku na świecie… Dla niego to było za mało!

Piotr zażyczył sobie, aby poprzeczkę zawieszono na wysokości 6.06 metrów! Już w pierwszej próbie zabrakło naprawdę niewiele, jednak minimalnie Piotr trącił poprzeczkę kolanem i spadła ze stojaków. W drugiej próbie zabrakło ponownie niewiele, ale poprzeczka znów zleciała razem z Piotrem na zeskok. Pozostała ostatnia trzecia próba- kompletnie nieudana.. jednak zawody i wynik przechodzą do historii!

Piotr Lisek dzisiejszym wynikiem przechodzi do TOP 10 wyników w historii skoku o tyczce na otwartym stadionie! Wiemy doskonale, że tak naprawdę to dopiero początek drogi Piotra na szczyt!

Konkurs stał na naprawdę wysokim poziomie. Poprzeczkę na wysokości 5.92 metrów w pierwszych próbach pokonali także Brazylijczyk Thiagoo Braz, oraz Szwed Armand Duplantis. Nie sprostali oni jednak zadania pokonania wysokości 5.97 metrów.

Czwarte miejsce w dzisiejszym mityngu zajął Paweł Wojciechowski pokonując poprzeczkę na wysokości 5.87 metrów, co jest jego najlepszym wynikiem w tym sezonie.

Komentarze