Diamentowa Liga w Oslo: Rekord Polski Lewandowskiego!

13 cze 2019, 22:26

Marcin Lewandowski wygrywa mityng Diamentowej Ligi w Oslo! Polak w swoje 32. urodziny o ponad 3 sekundy pobił także prawie 43-letni rekord Polski Bronisława Malinowskiego w biegu na milę!

Przez niemal 43 lata utrzymywał się Rekord Polski w biegu na milę Bronisława Malinowskiego wynoszący 3:55,40. Lewandowski jeszcze wczoraj był w Bydgoszczy, gdzie podczas 1. Memoriału Ireny Szewińskiej pobiegł 1:46.62 i zajął 5. miejsce. Dzisiejszy wieczór w Oslo miał należeć do braci Ingebrigtsenów. Około 15 tys. kibiców zgromadzonych na stadionie Bislett szczególnie liczyło na młodszego z braci, Jacoba. Lewandowski zaczął w swoim stylu, z tyłu stawki. Bardzo mocne tempo nadawali Harun Abda z Jordanem Williamszem. Ten drugi pokonał 800 m poniżej 1:54. Na okrążenie do mety czołówka biegła bardzo blisko siebie, a Lewandowski miał mało miejsca, by przesunąć się do przodu. Końcówka należała już do Polaka. Na metę wbiegł z fenomenalnym czasem 3:52.34. W pokonanym polu zostały takie tuzy światowego biegania jak: Ayanleh Souleiman, Clayton Murphy i Jakob Ingebrigtsen. Wynik Lewandowskiego jest najlepszym w tym roku na świecie. Taka forma Polaka pozwala oczekiwać, że już niedługo jego łupem padnie także rekord Polski na 1500 m.