poniedziałek, 27 czerwca, 2022

Diamentowa Liga w Zurychu: Czwarte miejsce Justyny Święty-Ersetic w finale Diamentowej Ligi!

Wydawałoby się, że ten arcytrudny sezon będzie trwać w nieskończoność, a jednak już dziś rozpoczynamy koniec! W Zurychu trwa pierwszy z dwóch finałów Diamentowej Ligi, w którym nie braknie Polaków! Swoje starty za sobą mają już Justyna Święty-Ersetic (bieg na 400 metrów), Joanna Jóźwik i Anna Sabat (obie 800 metrów).

Pierwsza konkurencja rozgrywana w trakcie transmisji telewizyjnej- bieg na 400 metrów kobiet, a w nim Justyna Święty-Ersetic! Wszyscy wiedzieliśmy, że Justyna nie jest faworytką do zwycięstwa, ale zaprezentowała się ze świetnej strony i ma za sobą bardzo dobry bieg! Po dwustu metrach mogłoby się wydawać, że Justyna z trzema innymi zawodniczkami walczy o drugie miejsce, tak było też na ostatniej prostej. Justynie minimalnie zabrakło energii na ostatnich metrach i musiała się pogodzić z miejscem tuż za podium.

W tym przypadku czwarte miejsce nie jest żadną ujmą. Obsada tego biegu była zbliżona do tej, którą będziemy mogli obserwować na Mistrzostwach Świata w Katarze. Ostatecznie Justyna uzyskała czas 51.54 sekund. Zwyciężyła Salwa Eid Naser z czasem 50.24 sekund.

W biegu na 800 metrów kobiet, który odbywał się przed głównym programem zawodów, udział brały dwie nasze reprezentantki. Zarówno Joanna Jóźwik, jak i Anna Sabat walczą wciąż o minimum na Mistrzostwa Świata. Dzisiejszego dnia lepiej spisała się Anna Sabat, która przekroczyła linie mety na czwartym miejscu z czasem 2:01.21 minut. Jóźwik ukończyła bieg na 10. miejscu z czasem 2:06.89. Bieg na 800 metrów kobiet podczas dzisiejszego mityngu nie zaliczał się do programu finałowego mityngu Diamentowej Ligi.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA