Strona główna Lekkoatletyka Diamentowa Liga: Znamy terminarz na 2016 rok!

Diamentowa Liga: Znamy terminarz na 2016 rok!

0
źródło: zimbio.com

Już za dwa miesiące rozpocznie się najbardziej prestiżowy cykl zawodów lekkoatletycznych. Chodzi mianowicie o IAAF Diamentową Ligę, która już od 7 lat skupia środowisko najlepszych na świecie zawodników i zawodniczek. Pierwsze zawody odbędą się w katarskim Doha, zaś cały cykl zakończy się w belgijskiej Brukseli. 

6 maja 2016 rok. To data, na którą wyczekują najwięksi fani lekkoatletyki, bo to właśnie wtedy rozpocznie się kolejny sezon Diamentowej Ligi, która przyciąga na stadiony kilkanaście, kilkadziesiąt tysięcy kibiców. Jest to również bardzo ważna data dla zawodników, tym bardziej, że jest to rok, w którym odbędą się Igrzyska Olimpijskie oraz Mistrzostwa Europy.

Po raz pierwszy zawodnicy przeniosą się w afrykańskie klimaty. “Meeting International Mohammed VI” odbędzie się marokańskim Rabacie. Tym samym zastąpią zawody, które corocznie odbywały się w Nowym Jorku. Najbardziej utytułowanym Polakiem, który od początku startuje w tym cyklu jest Piotr Małachowski, który trzykrotnie zdobywał już diament za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Terminarz Diamentowej Ligi 2016

 1. Doha – 6 maja
 2. Szanghaj – 14 maja
 3. Rabat – 22 maja
 4. Eugene – 28 maj
 5. Rzym – 2 czerwca
 6. Birmingham – 5 czerwca
 7. Oslo – 9 czerwca
 8. Sztokholm – 16 czerwca
 9. Monako – 15 lipca
 10. Londyn – 22-23 lipca
 11. Lozanna – 25 sierpnia
 12. Paryż – 27 sierpnia
 13. Zurych – 1 września
 14. Bruksela – 9 września

Komentarze