Diamentowa Liga: Czwórka biało-czerwonych na podium w Sztokholmie!

17 cze 2016, 07:00

Angelika Cichocka zwyciężyła w biegu na 1500 metrów podczas mityngu Diamentowej Ligi w Sztokholmie. Na podium stanęli również: Kamila Lićwinko, Patryk Dobek i Adam Kszczot.

Cichocka pokonała dystans 1500 metrów w czasie 4:03.25. Za Polką finiszowały Meraf Bahta i Gudaf Tsegay, które uzyskały taki sam rezultat – 4:04.37. Na dwunastej pozycji bieg ukończyła Sofia Ennaoui – 4:07.87.

Kamila Lićwinko zajęła trzecie miejsce w konkursie skoku wzwyż. Polka w trzeciej próbie pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.90. Zwyciężyła Ruth Beitia, która jako jedyna pokonała wysokość 1.93.

Patryk Dobek finiszowała na trzecim miejscu w biegu na 400 metrów przez płotki. Zawodnik SKLA Sopot uzyskał 49.89. Pierwsze miejsce zajął Javier Culson – 49.43.

Również na trzecim miejscu bieg na 800 metrów zakończył Adam Kszczot. Czas uzyskany przez Polaka to 1:45.41. Ferguson Cheruiyot Rotich zaprezentował znakomity finisz na ostatnich metrach i zwyciężył w czasie 1:45.07.

Paweł Wojciechowski pokonał wysokość 5.35 w trzeciej próbie i ostatecznie zajął ósme miejsce w konkursie skoku o tyczce. Szósta w biegu na 400 metrów była Małgorzata Hołub – 53.35. Marcin Krukowski zajął ostatnie dziewiąte miejsce w rzucie oszczepem. Polak w najlepszej próbie uzyskał 76.49.