Strona główna Lekkoatletyka DL: Polak z kolejnym zwycięstwem!

DL: Polak z kolejnym zwycięstwem!

0

Piotr Małachowski, który tydzień temu został Mistrzem Europy w rzucie dyskiem, tym razem po raz kolejny był niepokonany w konkursie Diamentowej Ligi w Monako. Było to jego czwarte zwycięstwo w tym roku! 

Polak już teoretycznie od dwóch sezonów rządzi na światowych rzutniach. Bardzo rzadko oddawał pierwsze miejsca, a jeśli tak się działo, to najczęściej odbierał mu je inny Polak – Robert Urbanek. Małachowski był tym razem najlepszy w Monako, gdzie bardzo pewnie prowadził od początku do końca całego konkursu. Jego najlepszy mierzony rzut na odległość 65,57 metra, pozwolił pokonać drugiego zawodnika o ponad 2 metry.

Dużo gorzej poszło Robertowi Urbankowi, który jest w fatalnej formie rzutowej. Wygląda na to, że obecnie jest w okresie bardzo mocnego treningu i wszystko co najlepsze pokaże dopiero na Igrzyskach Olimpijskich. Trzymamy kciuki żeby tak było, gdyż dzisiaj Polak zajął 7. miejsce z wynikiem 59,62 metra. Do rywalizacji dalej nie powrócił Robert Harting – największy rywal Piotra Małachowskiego.

Komentarze