Strona główna Lekkoatletyka DL: Sofia Ennaoui zajmuje siódme miejsce w doborowej obsadzie

DL: Sofia Ennaoui zajmuje siódme miejsce w doborowej obsadzie

1
Copernicus Cup, Toruń 15.02.2018 r.

Sofia Ennaoui wystartowała w finale Diamentowej Ligi w Brukseli, gdzie z wynikiem 4:03,49 min zajęła siódme miejsce w biegu na dystansie 1500 metrów.  Patrząc na przeciwniczki, z którymi się mierzyła w tym biegu nasza zawodniczka może być zadowolona z tego biegu.

Nasza najlepsza obecnie „średniaczka” przeżywa bardzo dobry sezon. Na początku roku Polka przeżywała ciężkie chwile w sezonie halowym jednak to nie przeszkodziło jej w bardzo dobrych przygotowaniach do najważniejszej imprezy w tym roku, czyli do Mistrzostw Europy w Berlinie.  W stolicy Niemiec w świetnym stylu zdobyła srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Europy na dystansie 1500 metrów.

Sofia Ennaoui na tak dobry wynik nie mogła liczyć w finale Diamentowej Lidze, gdyż przyszło jej się mierzyć także z mocnymi zawodniczkami z Kenii czy Etiopii. Bieg ten od początku był mocno prowadzony, a pierwsze okrążenie zostało pokonane w 1:01,35 min. Kolejna „pętla” była także mocna, a zawodniczki 800 metrów pokonały w czasie 2:06,50 min. 1200 metrów to czas 3:13,23 min, co wskazywało na bieg poniżej 4 minut, a więc znacznie szybciej niż najlepszy wynik Polki w tym sezonie. Obchodząca wczoraj 23. urodziny Polka pokazała, że potrafi sobie poradzić w każdych warunkach i ostatecznie zajęła dobre siódme miejsce z czasem 4:03,49 min.

1 komentarz

  • Państwo redaktorzy, w większości Waszych komentarzy piszecie tylko o Polakach i zajętych przez nich miejscach nie podając nawet kto i z jakim wynikiem wygrał daną konkurencję ! Taki jest zamysł, czy to ‚chochlik drukarski’ wycina takie podstawowe informacje :)?