DL: Trzy spalone i ostatnie miejsce Witek

30 sie 2018, 20:00

Niestety ostatnio szczęście nie sprzyja naszej młodej oszczepniczce Marcelinie Witek. 23-letnia zawodniczka zajęła ostatnie miejsce w finale Diamentowej Ligi w Zurychu, nie zaliczając żadnej próby.

Tegoroczna Mistrzyni Polski pod względem swojej progresji wyniku ma za sobą naprawdę udany sezon. Rekord życiowy doprowadziła do poziomu 66,53 metra. Reprezentowała Polskę w Pucharze Świata w Londynie (zajęła 7. miejsce).

Wyniki uzyskiwane na początku sezonu pozwoliły Witek wystartować w finałowym konkursie Diamentowej Ligi w Zurychu. Była to taka mała “nagroda” po tym jak przez “kontuzję” nie została powołana do kadry na Mistrzostwa Europy (mimo, że w tabelach była w pierwszej trójce).

Niestety konkurs w Zurychu był dla niej kompletnie nieudany. Polka spaliła trzy rzuty i jako jedyna nie miała prawa oddać kolejnych prób. Została sklasyfikowana na 9. miejscu.