DME Bydgoszcz: Cenne punkty Ewy Swobody!

10 sie 2019, 16:52

Kolejnym finałem na bydgoskim stadionie był bieg na 100 metrów kobiet. W finale mieliśmy oczywiście naszą najszybszą- Ewę Swobodę. Polka ukończyła bieg na 3. miejscu.

Po wczorajszych, nieco nerwowych eliminacjach (pozna reakcja startowa Swobody), wyczekiwaliśmy prawdziwej wojny na starcie. Niestety i finał zrobił się nieco nerwowy, przez błąd aparatury i długie wyczekiwanie na powtórzenie startu.

Dziś Swoboda wyszła z bloków o wiele lepiej niż wczoraj i na starcie wysunęła się na prowadzenie. Na dystansie niestety zaczęła tracić, aż wreszcie na finiszu została wyprzedzona i ukończyła na trzecim miejscu z czasem 11.35.

Warto dodać, że w trakcie biegu panował iście “huraganowy” dla sprinterów wiatr, wiejący w twarz z prędkością 2.5 m/s. Mimo to, na konto Polski trafia 10 punktów, a w związku z nie stawieniem się na starcie Niemki wysuwamy się na prowadzenie klasyfikacji punktowej!