DME Bydgoszcz: Fenomenalny konkurs Marii Andrejczyk!

10 sie 2019, 19:29

Możnaby było powiedzieć, żeby ten dzień się nie kończył! Zmagania najlepszych lekkoatletów na starym kontynencie trwają w najlepsze w Bydgoszczy, a Polacy pokazują coraz większy pazur! Tym razem ze świetnej strony zaprezentowała się Maria Andrejczyk. Nasza najlepsza oszczepniczka zajęła drugie miejsce w konkursie!

Początek zawodów nie wskazywał na dalekie rzuty naszej reprezentantki. Na rozbiegu Maria wyglądała na trochę spiętą i nie mogła przez to odpowiednio złożyć się do pozycji wyrzutowej. Po dwóch kolejkach z wynikiem 57.51 metrów zajmowała czwartą pozycję. Będąc pewna awansu do finałowej czwartej kolejki Maria w trzecim rzucie uzyskała 63.39 metrów! Jest to najlepszy wynik Marii w tym sezonie, a także najlepszy od pamiętnych Igrzysk w Rio, gdzie zajęła czwarte miejsce!

Co najważniejsze Marysia zdobyła 11 punktów dla reprezentacji Polski, która umacnia się w czołówce klasyfikacji generalnej mistrzostw.