DME Bydgoszcz: Karolina Kołeczek o włos od zwycięstwa!

11 sie 2019, 15:52

To już ostatni dzień zmagań w ramach Drużynowych Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce w Bydgoszczy. Dzisiejszy dzień rozpoczął się konkurencjami technicznymi. Pierwszymi zakończonymi finałami były biegi płotkarskie. Na 100 metrów przez płotki startowała Karolina Kołeczek, natomiast na 110 metrów – Damian Czykier.

Lepiej wypadła Kołeczek. Nasza zawodniczka pomimo spóźnionego wyjścia z bloków startowych dobrze spisywała się na dystansie. Na każdym kolejnym płotku nadrabiała stratę do prowadzących zawodniczek. Po świetnych ostatnich dwóch płotkach Karolina zrównała się z czołówką. Wstępnie nie było wiadomo kto zwyciężył, ponieważ trzy zawodniczki wpadły na metę w tym samym momencie. Ostatecznie Karolina została sklasyfikowana na trzeciej pozycji ze stratą 0.01 sekund do zwyciężczyni i zawodniczki z drugiego miejsca. Czas Karoliny to 12.88 sekund. Dorobek Polski powiększa się o 9 punktów!

W biegu mężczyzn na 110 metrów przdz płotki Damian Czykier uplasował się na czwartym miejscu z czasem 13.70 sekund. Dokłada on tym samym 8 punktów do worka z punktami reprezentacji Polski.