Strona główna Lekkoatletyka DME Bydgoszcz: Pewna wygrana Święty-Ersetic! Polska na drugim miejscu po pierwszym dniu!

DME Bydgoszcz: Pewna wygrana Święty-Ersetic! Polska na drugim miejscu po pierwszym dniu!

0

Kolejne biegi eliminacyjne na Drużynowych Mistrzostwach Europy za nami. Reprezentację zdobyły także pierwsze punkty!

Dla reprezentacji mistrzostwa przebiegają bezproblemowo. Póki co nasi reprezentanci pewnie meldują się w finałach swoich biegów (większość odbędzie się jutro).

Pierwszym rozstrzygnięciem Drużynowych Mistrzostw Europy był konkurs rzutu dyskiem kobiet. Konkurs przebiegł bez większych niespodzianek. Na czwartym miejscu konkurs zakończyła Daria Zabawska posyłając dysk na odległość 58.38 metrów. Za czwarte miejsce reprezentacja Polski dostaje 9 punktów. Zwyciężyła Niemka- Claudine Vita, rzucając 61.09 metrów zdobyła 12 punktów dla swojego kraju.

W drugiej konkurencji, która przyniosła punktowe rozstrzygnięcia był konkurs rzutu oszczepem mężczyzn. Marcin Krukowski rzutem na odległość 79.54 metrów zajął trzecie miejsce, zdobywając dla Polski 10 punktów! Zwyciężył Niemiec – Julian Weber, rzucając na odległość 86.86 metrów dołożył do dorobku Niemców kolejne 12 punktów.

Swoją serię eliminacyjną pewnie wygrała Justyna Święty-Ersetic. Nasza mistrzyni Europy w swoim stylu przebiegła dystans jednego okrążenia, pewnie atakując na ostatniej prostej odnosząc zwycięstwo z czasem 52.32 sekund.

Do jutrzejszego finału biegu na 400 metrów mężczyzn pewnie awansował także Rafał Omelko. Polak zajął w swojej serii trzecie miejsce z czasem 46.58 sekund.

W biegu na 100 metrów przez płotki kobiet w drugiej serii publiczności zaprezentowała się Karolina Kołeczek. Nasza zawodniczka dobrze wyszła z bloków, jednak od samego początku musiała gonić Włoszkę. Karolina wbiegła na metę na drugim miejscu z czasem 12.85. Dla Karoliny to drugi najlepszy wynik w karierze, a także pewny awans do finału!

W drugim biegu eliminacyjnym na dystansie 110 metrów przez płotki biegł Damian Czykier. Reprezentant Polski uzyskał czas 13.66 sekund, plasując się na trzecim miejscu w serii. Czykiera zobaczymy w jutrzejszym finale!

W biegu na 100 metrów kobiet, pomimo bardzo słabej reakcji startowej, pewny awans do finału zaliczyła Ewą Swoboda. Nasza najlepsza sprinterka pokonała dystans w czasie 11.23 i zajęła drugie miejsce w swojej serii.

W biegu na 100 metrów mężczyzn czwarte miejsce w swojej serii zajął Remigiusz Olszewski. Linie mety przekroczył z czasem 10.37 sekund. Pomimo czwartej lokaty Remigiusz awansował do finału “z czasem”.

W biegu na 200 metrów kobiet przed bydgoską publicznością zaprezentowała się Anna Kiełbasińska. Nasza zawodniczka ukończyła bieg w drugiej serii na trzecim miejscu z czasem 23.51 sekund. Tym samym Polka awansowała do finału.

W pierwszej serii biegu na 200 metrów mężczyzn oglądaliśmy Przemysława Słowikowskiego. Polak ukończył bieg na szóstym miejscu z czasem 21.47 sekund. Przemysława nie zobaczymy w jutrzejszym finale.

Polska kończy zmagania w pierwszym dniu na drugim miejscu klasyfikacji punktowej, ze zgromadzonymi 19 punktami. Na pierwszym miejscu plasują się Niemcy z kompletem 24 punktów.

Komentarze