Strona główna Lekkoatletyka DME Bydgoszcz: Polska liderem klasyfikacji po dwóch dniach!!!

DME Bydgoszcz: Polska liderem klasyfikacji po dwóch dniach!!!

0
Foto: Biuro Prasowe Akademickiej Reprezentacji Polski

Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce wchodzą w decydującą fazę. Za nami dwa dni ekscytujących zmagań, które przynoszą kibicom niezapomniane wrażenia. Dla nas najważniejszy jest jednak fakt, że na czele stawki jest reprezentacja Polski!

Po pierwszym dniu Polacy pasowali się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. Jednak w pierwszym dniu odbyły się zaledwie dwa finały, w których nasi zawodnicy zdobyli 9 i 10 punktów. Ze stratą 5 punktów do prowadzących Niemców przystępowaliśmy do rywalizacji w drugim dniu zawodów z podniesionymi głowami.

Jak już wszyscy wiemy sobota była rewelacyjna dla Polaków. Pięć zwycięstw w poszczególnych konkurencjach, wiele wysoko punktowanych lokat, a co najważniejsze- żadnych dyskwalifikacji, ani “zerówek”.

Polacy początkowo zajmowali po dniu dzisiejszym drugie miejsce z minimalną stratą do Francuzów. Wszystko zmieniło się poza bieżnią, gdzie francuska sztafeta 4×100 metrów mężczyzn została zdyskwalifikowana. Tym samym Polacy wskoczyli na fotel lidera!

Polska prowadzi z wynikiem 193 punktów. Za nami plecami Francuzi, którzy zgromadzili ich 181.5 punktu. Na ostatnim medalowym miejscu znajdują się póki co Włosi z dorobkiem 171 punktów.

Przewaga Polaków jest bardzo duża, a przed nami jeszcze niedziela. Największe nadzieję pokładamy w startach Piotra Liska, Piotra Małachowskiego, Joanny Fiodorow, a także sztafet 4×400 metrów kobiet i mężczyzn. Nie zapraszając… Trzeba przyznać, że Polska jest na kursie kolizyjnym z tytułem Drużynowych Mistrzów Europy!

Jutrzejsze zmagania rozpoczną się konkursem skoku o tyczce mężczyzn o godzinie 15:00.

Komentarze