DME Bydgoszcz: Pozostałe starty Polaków w drugim dniu mistrzostw

10 sie 2019, 21:34

Drugi dzień Drużynowych Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce odbywających się w Bydgoszczy przeszedł do historii. Za nami wiele wspaniałych chwil, ale także tych nieco gorzkich. Przedstawiamy Państwu skrót drugiego dnia zawodów.

Na początek krótko wspomnimy o wydarzeniach, które opisywaliśmy w poprzednich artykułach. Wspaniałe zwycięstwa odnieśli dziś Michał Haratyk, Wojciech Nowicki, Patryk Dobek, Justyna Święty-Ersetic, a także bohater lokalnej publiczności Marcin Lewandowski.

Na drugim miejscu po świetnym rzucie uplasowała się Maria Andrejczyk. Bardzo dobrze w skoku w dal spisał się Tomasz Jaszczuk, który zajął trzecie miejsce. Również na najniższym stopniu podium stanęła Joanna Linkiewicz w biegu na 400 metrów przez płotki.

Zawodniczką, która otarła się o podium była dziś Renata Pliś. Zawodniczka biegnąca na dystansie 3000 metrów zajęła czwarte miejsce z czasem 9:13.35 minut. Występ Renaty dostarczył reprezentacji Polski 9 punktów.

Również na 4. miejscu uplasowała się sztafeta męska na dystansie 4×100 metrów. Nasi sprinterzy uzyskali czas 39.20 sekund. Miejsce tuż za podium możemy uznać za sukces. Polacy na bieżni zajęli piąte miejsce, jednak po obu seriach złożono protest i sztafeta reprezentacji Francji została zdyskwalifikowana.

Podobna sytuacja spotkała Rafała Omelko. Zawodnik z Wrocławia po słabej pierwszej połowie 400 metrów, o wiele lepiej spisał się na drugiej połowie dystansu, nadrobił odległość i zakończył bieg na 4. pozycji. Czas Rafała to 46.40 sekund.

Na 5. miejscu konkurs skoku wzwyż mężczyzn zakończył Norbert Kobielski. Nasz reprezentant pokonał dziś poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2.22 metrów. Norbert powiększył dorobek kadry o 8 punktów.

Ten sam dorobek punktów i to samo miejsce przypadły w biegu na 3000 metrów z przeszkodami Alicji Konieczek. Nasza utalentowana zawodniczka, trenująca na co dzień w Stanach Zjednoczonych zaprezentowała się solidnie uzyskując czas 9:53.30 minut.

Na szóstej pozycji bieg na dystansie 800 metrów zakończyła Anna Sabat. Po dobrym biegu Anna uzyskała czas 2:02.36 minut. Nasza zawodniczka dołożyła 7 cennych punktów do dorobku kadry.

Nieco gorzej spisała się żeńska sztafeta na tym samym dystansie. Polki ostatecznie zajęły 7. miejsce z czasem 44.23 sekund. Wpływ na gorsze miejsce naszych Pań miały złe zmiany, które wybijały z rytmu kolejne nasze zawodniczki. Finalnie nasze zawodniczki zdobyły 6 punktów.

Adrianna Szóstak zajęła 8. miejsce w konkursie trójskoku kobiet. Adrianna w najlepszej próbie miała zmierzoną odległość 13.67 metrów. Zdobyła tym samym 5 punktów dla reprezentacji.

Dzisiejszego dnia nasi zawodnicy znaleźli się dwukrotnie na dziesiątych pozycjach. Było tak w konkursie skoku o tyczce kobiet, gdzie Kamila Przybyła pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 4.21. W przypadku Kamili, zdobyte przez nią 3 punkty okazują się bardzo cenne, gdyż wielu ekspertów stawiało ją jako “faworytkę” do zajęcia ostatniej pozycji.

Drugim zawodnikiem na 10. miejscu był Robert Głowala w biegu na 5000 metrów mężczyzn. Czas uzyskany przdz Roberta to 14:36.42 minut.

Pomimo oficjalnego zajęcia  8. miejsca o Remigiuszu Olszewskim wspominamy na samym końcu. Wszystko ze względu na falstart popełniony przdz naszego zawodnika w finale biegu na 100 metrów. Z dwojga złego cieszy nas 5 punktów zdobytych przez Remigiusza.