Strona główna Lekkoatletyka DME Bydgoszcz: Wygrana Patryka Dobka!

DME Bydgoszcz: Wygrana Patryka Dobka!

0
Foto: zimbio.com

Drugi dzień Drużynowych Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce rozpoczął się od konkursów technicznych – skoku o tyczce kobiet, wzwyż mężczyzn, oraz w dal mężczyzn. Pierwszym zakończonym finałem dzisiejszego dnia był bieg na 400 metrów przez płotki, w którym startował Patryk Dobek. Polak spisał się wyśmienicie wygrywając finał i zdobywając komplet punktów dla reprezentacji Polski! 

Polak już przy prezentacji zawodników miał na twarzy wypisane gigantyczne skupienie. Od samego startu mogliśmy przypuszczać, że Dobek ma dziś w zamiarach pobiec świetny wynik. Polak rozpoczął bieg w dobrym stylu, płynnie pokonywał płotki i odpierał ataki Francuza, który biegł na torze obok niego. Ostatnie 150 metrów to show Dobka! Po fenomenalnym finiszu i bardzo dobrym zejściu z ostatniego płotka Polak zwyciężył w biegu z czasem 48.87 sekund. Tym samym na konto Polaków dopisujemy 12 punktów do klasyfikacji drużynowej!

Patryk Dobek jest pierwszym Polakiem, który zwyciężył w biegu na 400 metrów przez płotki w historii Drużynowych Mistrzostw Europy.

Komentarze