Strona główna Lekkoatletyka DMP Inowrocław: Popis Kołeczek i zwycięstwo AZS UMCS Lublin!

DMP Inowrocław: Popis Kołeczek i zwycięstwo AZS UMCS Lublin!

0
9. Memoriał Kamili Skolimowskiej 22.08.2018 r. Chorzów, Stadion Śląski

Zakończyła się trzecia edycja PZLA Drużynowych Mistrzostw Polski. Jest to najmłodsza formuła imprez mistrzowskich w naszym kraju. Tytułu z ubiegłorocznej edycji bronił zespół AZS-AWF Warszawa, jednak w tym roku ulegli oni AZS UMCS Lublin! Lublinian do zwycięstwa poprowadziła m.in. Karolina Kołeczek, która uzyskała najszybszy czas na dystansie 100 metrów przez płotki- 12.93 sekund. Ostatni raz Karolina tak szybko biegała 3. lata temu.

Tegoroczna edycja PZLA Drużynowych Mistrzostw Polski przypadła do zorganizowania dla Inowrocławia i można spokojnie powiedzieć o dobrze przygotowanej imprezie. Nie padło wiele oszałamiających wyników, jednak zawodników można w pełni usprawiedliwić, gdyż dla wielu z nich jest już po sezonie i biegali, bądź rzucali oni na przysłowiowych oparach.

Tytuł najlepszej drużyny w kraju w 2018 roku przypadł AZS UMCS Lublin. Wystawili oni najrówniejszy skład i z przewagą ośmiu punktów wyprzedzili drugich w dzisiejszych zawodach zawodników stołecznego AZS-AWF. Podium uzupełniła ekipa KS AZS-AWF Kraków. Lublinianie zdobyli 120 punktów w klasyfikacji ogólnej. Warszawianie zapisali na swoim koncie 112 punktów, natomiast drużyna z Krakowa 105 punktów.

Jeśli mamy chwalić za występy indywidualne, to na pewno na szczególne wyróżnienie zasługuje dziś Karolina Kołeczek. Zawodniczka z Lublina zwyciężyła bieg na 100 metrów przez płotki uzyskując czas 12.93 sekund. Choć zawodniczka także w tym sezonie uzyskiwała lepsze wyniki, to dokonywała tego na mityngach, na których nie było regulaminowego wiatru. Dzisiaj udało się perfekcyjnie wyjść z bloków- reakcja startowa 0.102 (falstart to reakcja poniżej 0.100), oraz wykorzystać warunki atmosferyczne do uzyskania najlepszego czasu z ostatnich trzech lat.

Z bardzo dobrej strony po raz kolejny spisał się Mistrz Europy z Berlina- Michał Haratyk. Dzisiaj rozkręcał się z próby na próbę i w ostatniej kolejce pchnął na odległość 21.21 metrów. Michał przez cały sezon pokazał genialną stabilizację, wszedł na salony, oraz pokazał się na nich z bardzo dobrej strony. Już teraz możemy z niecierpliwością oczekiwać przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Katarze.

Konkurencją kończącą dzisiejsze zmagania była sztafeta 4×400 metrów w mixie. Jest to nowa konkurencja, która będzie rozgrywana już za rok na Mistrzostwach Świata, a także na Igrzyskach Olimpijskich w 2020 roku. Jest to sztafeta złożona z dwóch kobiet i dwóch mężczyzn, biegnących 400 metrów na przemian. Dzisiaj bezkonkurencyjna okazała się drużyna z AZS-AWF Warszawa, która z czasem 3:28.23 minut wygrała z drugą na mecie ekipą KS AZS-AWF Wrocław o niemalże 2 sekundy.

Komentarze