DMŚJ: Złoty medal polskich żużlowców!

13 lip 2019, 19:05

Reprezentacja Polski do lat 21 zwyciężyła w Drużynowych Mistrzostwach Świata Juniorów broniąc tytułu zdobytego rok temu.

Polacy, którzy po tytuł sięgnęli po raz szósty z rzędu wystąpili w składzie: Bartosz Smektała, Dominik Kubera, Maksym Drabik, Wiktor Lampart. Funkcję rezerwowego pełnił Michał Gruchalski.

Młodzi Polacy byli zdecydowanym faworytem zawodów co pokazali od początku. Prowadzenie kadra prowadzona przez Rafała Dobruckiego straciła jedynie w po drugim biegu gdy Wiktor Lampart zajął ostatnie miejsce. W trzecim biegu wszystko wróciło do “normy” po zwycięstwie Drabika dla którego był to ostatni start w DMŚJ.

Ostatecznie Polacy zwyciężyli z przewagą 8 punktów nad Wielką Brytanią i dziesięcioma nad trzecią Danią. Na czwartym miejscu zwody ukończyli młodzi żużlowcy z Australii (21).