Bardzo dobre informacje na temat zdrowia Tomasza Golloba!

Na takie informacje czekaliśmy praktycznie od kilku tygodni! Dzisiejsze informacje ze Szpitala Wojskowego w Bydgoszczy mówią, że Tomasz Gollob po wypadku motocrossowym w Chełmie w końcu odzyskał głębokie czucie w nogach!

Przypomnijmy, Tomasz Gollob po wypadku na crossie podczas treningu w Chemnie doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego, płuc oraz mięśnia sercowego. Najgorzej ucierpiał jednak rdzeń przez co nasz najlepszy żużlowiec w historii był sparaliżowany.

Dziś profesor Marek Harat przekazał bardzo pozytywną informację, mówiącą, że 46-latek odzyskał głębokie czucie w nogach, co oznacza, że potrafi rozpoznać którą kończynę dotyka rehabilitant. Niestety, na razie o poruszaniu nie ma mowy.

“Powrót głębokiego czucia to ważna informacja, pozwala nam stwierdzić, że wraca funkcja rdzenia. Mogę też powiedzieć, że pacjent czuje więcej. Powierzchnia czucia zwiększyła się o osiem do dziesięciu centymetrów…Groźba kalectwa, nadal istnieje. Rokowania są bardzo poważne, ale z drugiej strony powrót głębokiego czucia pozwala nam mieć nadzieję. Tym większą, że mamy do czynienia z organizmem, który był na wysokim poziomie wytrenowania, czyli mocniejszy od przeciętnego.” – powiedział dla serwisu WP Sportowe Fakty profesor Marek Harat.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA