Dobre złego początki…Sensacja była blisko!

15 gru 2014, 19:47

Polki przegrały swój czwarty mecz na mistrzostwach Europy! Tym razem podopieczne Kima Rasmussena musiały uznać wyższość mistrzyń Europy, świata oraz olimpijskich, Norweżek- 26:24!

Początek spotkania to wymiana ciosów z obu stron. W czwartej minucie mieliśmy wynik 2:2 i wtedy to Polki zaczęły niespodziewanie narzucać swój styl gry! Po 10 minutach prowadziliśmy już 6:3, a kolejne minuty to utrzymywanie prowadzenia “Biało-czerwonych”. Po kolejnych 9 minutach mieliśmy największe prowadzenie w całym spotkaniu, a wynik 11:6 mógł nam dawać realne szanse na sensację. Do końca połowy obraz gry się już znacząco nie zmienił i nawet pięciominutowy okres gry bez zdobytej bramki nie zepsuł nam wyniku. Do szatni Polki schodziło z wynikiem 15:11.

Druga połowa to ponownie po dwie bramki dla każdej z ekip. Niestety, od 34. minuty coś zaczęło się sypać w drużynie Rasmussena. Przez 10 minut Norweżki praktycznie zniwelowały stratę do 0, a w kolejnych minutach zaczęły powiększać przewagę. Na 8 minut przed końcem Skandynawki osiągnęły bezpieczną przewagę (24:21), której nie oddały już do końca wygrywając spotkanie 26:24 i gwarantując sobie już udział w półfinale mistrzostw Europy!