Druga wygrana polskich koszykarzy

18 lip 2016, 11:00

Reprezentacja Polski do lat 20, uczestnicząca w Mistrzostwach Europy Dywizji B znów zwycięska! W kolejnym meczu w greckiej Chalkidzie polscy koszykarze pokonali Rosję 70:60. To drugie z kolei zwycięstwo biało-czerwonych, gdyż 16 lipca rozgromili Białoruś 80:51.

Polacy dowodzeni przez trenera Arkadiusza Miłoszewskiego znakomicie rozpoczęli mecz i zdominowali Rosjan od pierwszej kwarty, którą zakończyli wynikiem 21:15. Przez następne dwie “ćwiartki” tego spotkania gra toczyła się również pod dyktando polskich juniorów, którzy przed decydującą odsłoną prowadzili wysoko 59:37. Dopiero w ostatniej kwarcie Polacy oddali inicjatywę rywalom, ale rosyjscy koszykarze zmniejszyli tylko rozmiary porażki. Ostateczny wynik na tablicy świetlnej brzmiał 70:60 dla reprezentantów Polski.

Najlepszym strzelcem w naszej ekipie został zdobywca 13 punktów Dominik Olejniczak a 10 “oczek” dołożył Jakub Nizioł. Świetny występ zaliczył także Maciej Bender, który z 9 pkt i 10 zbiórkami był bliski uzyskania double-double.

Reprezentacja Polski lideruje w grupie B z bilansem 2-0. Następnym przeciwnikiem naszych juniorów będą w najbliższy wtorek 19 lipca Estończycy, którzy jak dotychczas zanotowali dwie porażki.

Do dywizji A awansują 3 najlepsze zespoły greckiego turnieju. Póki co, jedynymi zespołami bez porażki oprócz Polaków pozostają jeszcze reprezentanci Czarnogóry, Grecji, Wielkiej Brytanii i Chorwacji.

Rosja – Polska 60:70 (15:21, 11:18, 11:20, 23:11)

Punkty dla Polski: Olejniczak 13, Nizioł 10, Bender 9, Zywert 9, Jankowski 7, Kulka 6, Wadowski 6, Ponitka 6, Fatz 2, Marek 2, Bojanowski 0.

Źródło: pzkosz.pl