Duet Grzybowska – Partyka w półfinale!

11 gru 2014, 19:41

Katarzyna Grzybowska i Natalia Partyka pokonały w ćwierćfinale turnieju w Bangkoku reprezentantki Japonii – Ai Fukuhara, Misako Wakamiya 4:2.

Zwycięstwo cieszy tym bardziej, bo Japonki rozstawione były na wyższej pozycji niż Polki.

Dziewczyny zagrały, jakby to był finał. To był ich najlepszy mecz w karierze – opowiada szczęśliwy trener Michał Dziubański.

Spotkanie było bardzo emocjonujące. Polki miały się w nim za co rewanżować, bo w półfinale tegorocznego World Touru w Czechach przegrały z Fukuharą i Wakamiyą 1:3. Wczoraj zaczęły kiepsko od 1:4, ale wróciły do gry. i wygrały na przewagi. Drugi set to demolka Azjatek, które wygrały 11:3. Trzeci znowu na przewagi, ale tym razem dla Azjatek po dwóch kolejnych przestrzelonych atakach Partyki. Na szczęście nasze zawodniczki zdołąły wrócić do gry i czwartą odsłonę wygrały prowadząc od początku do końca. Kluczowy i najbardziej dramatyczny był piąty set. Polki przegrywały już 2:5, 3:7, 4:8. Jednak reprezentanki Japonii roztrwoniły swoją przewagę i to znów Natali i Katarzyna były górą!

W sobotnim półfinale Polki staną do walki z Hongkonkami Lee Ho Ching i Ng Wing Nam.