Medaliści olimpijscy docenieni. Otrzymają podwyżkę emerytur

Aktualizacja: 27 lis 2023, 16:33
27 lis 2023, 14:42

Zakończenie kariery sportowej to dla wielu zawodników bardzo trudny moment. Nie wszyscy z łatwością zmieniają tryb życia i znajdują sobie odpowiednie zajęcie, dzięki któremu mogą zaspokajać potrzeby. Z tego powodu medalistom igrzysk olimpijskich wypłacane są specjalne emerytury. Od 2024 roku byli sportowcy otrzymają więcej, niż obecnie. Na jaką podwyżkę mogą liczyć?Ile po podwyżce otrzymają medaliści igrzysk olimpijskich?

Od wielu lat medaliści olimpijscy, którzy spełnili również dodatkowe warunki, otrzymują zasłużoną emeryturę. Igrzyska olimpijskie to impreza odbywająca się co cztery lata i biorą w niej udział najlepsi sportowcy globu, więc wywalczenie miejsca na podium jest bardzo trudne. Z tego powodu byli sportowcy, którzy osiągnęli sukces w tych prestiżowych zawodach, muszą być docenieni.

Obecnie emerytura dla polskich medalistów olimpijskich wynosi 3942,81 zł brutto i jest najwyższa w historii. W poprzednich latach kwota systematycznie wzrastała i tak też będzie na początku 2024 roku. Według ustawy budżetowej byli sportowcy będą otrzymywać co miesiąc 4203,04 zł brutto. Ponownie będzie to kwota nieznacznie wyższa od średniej emerytury.

Świadczenie wypłacane jest dla osób, które spełniają szereg warunków. Najważniejszy to zdobycie medalu IO, wydarzenia Przyjaźń 84, paraolimpiady, igrzysk dla niesłyszących lub odpowiedników tych imprez. Dodatkowo trzeba mieć ukończone 40 lat i nie być aktywnym sportowcem. Nie można też być karanym.Podobne teksty

Komentarze

  1. Ręce opadają od takich informacji. Moja Mama po 50 latach pracy otrzymala emerytury niecale 1600 zł A medalista Igrzysk Olimpijskich po zdobyciu medalu otrzymuje nagrodę finansową z od Ministra sportu, PKOL, ze zwiazku sportowego od sponsorów i bardzo wysokie stypendium to są potężnie pieniądze. Dalej żyjemy w chorum ustroju i wydajemy pieniądze podatników bez logiki. W ilu krajach ch

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA