ME: Dunki lepsze od Polek!

13 gru 2014, 17:44

W swoim pierwszym meczu drugiej fazy mistrzostw Europy reprezentacja Polski przegrała z Danią 19:28 i straciła jakiekolwiek szanse na awans do półfinału turnieju.

W początkowej fazie meczu oba zespoły nie forsowały nadto tempa gry i skupiły się przede wszystkim na defensywie. W 5. minucie na tablicy świetlnej było 2:2, ale to Polki miały większe kłopoty z wykańczaniem ataków pozycyjnych. W 10. minucie Skandynawkom udało się jednak uzyskać nieznaczną przewagę (4:2), a kiedy Stine Jorgensen pokonała Izabelę Prudzienicę po raz piąty, trener Kim Rasmussen poprosił po raz pierwszy w tym meczu o czas. Na remis trzeba była poczekać do 21. minuty. Na listę strzelców wpisała się wówczas kapitan biało-czerwonych Karolina Kudłacz. Po niezwykle wyrównanej końcówce obie siódemki schodziły ostatecznie do szatni przy wyniku 9:9.

Na początku drugiej odsłony obraz gry nie uległ znaczącej zmianie. Zdobywanie bramek wciąż nie łatwo przychodziło tak Polkom jak i Dunkom, mnożyły się przy tym błędy indywidualne. Sporym problemem biało-czerwonych była niemoc strzelecka bohaterki pojedynku z Rosją – Aliny Wojtas. W 35. minucie było 11:11, ale z czasem to Skandynawki zaczęło powoli przejmować inicjatywę. Kilka składnych akcji Dunek wystarczyło, żeby w 41. minucie objęły one trzybramkowe prowadzenie (15:12). odłamane takim przebiegiem meczu biało-czerwone niewiele mogły już zrobić, a uskrzydlone rywalki na dobre rozwiązały worek z bramkami. Mnóstwo kłopotów sprawiała nam zwłaszcza Maria Fisker, ale znakomicie spisywała się też bramkarka Sandra Toft. W 57. minucie wynik brzmiał 19:26 i choć biało-czerwone starały się jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, to niewiele z tego wychodziło. Ostatecznie Polska przegrała z Danią 19:28 i pozostała z zerowym dorobkiem punktowym.

Polska – Dania 19:28 (9:9)

Polska: Prudzienica, Wysokińska – Stachowska 1, Niedźwiedź 1, Siódmiak 5, Gęga, Grzyb 3, Kudłacz 2/1, Pielesz, Zych 3, Drabik 1, Zalewska 1, Wojtas 2/2, Kulwińska.