Duńska gwiazda żużla chce jeździć dla Polski!

22 sie 2018, 21:14

Leon Madsen rozpoczął starania o uzyskanie polskiego obywatelstwa. Mimo to, że zawodnik związany jest z Polką i od kilku lat mieszka w naszym kraju to czeka go trudna przeprawa związana z uzyskaniem takiego dokumentu. Wiele osób popiera starania żużlowca, ale są również tacy, którzy są temu przeciwni.

W przeszłości mieliśmy już podobną sytuację, kiedy to Rune Holta starał się o polskie obywatelstwo. Wtedy sprawa obywatelstwa zakończyła się pomyślnie dla Norwega. Rune wygrał dla nas dwie rundy Grand Prix. Nie ulega wątpliwości że Madsen, dzięki obywatelstwu zyskał by także na kontrakcie, ponieważ stałby się zawodnikiem krajowym, a o zawodnika takiej klasy jakiej jest Leon bardzo ciężko. Dodatkowo Włókniarz mógłby sprowadzić następnego obcokrajowca.

Duńczyk w naszym kraju,zakochał się ponad cztery lata temu i od tego czasu postanowił przenieść się na stałe do Wejherowa. Dodatkowo kilka miesięcy temu Madsen rozpoczął intensywną naukę języka polskiego, która znacznie usprawni ubieganie się o polski paszport.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA