Strona główna Siatkówka Duże wzmocnienie PGE ATOMU TREFL SOPOT!

Duże wzmocnienie PGE ATOMU TREFL SOPOT!

0

Amerykańska środkowa- Britnee Cooper została nową zawodniczką trzeciego zespołu poprzedniego sezonu OrlenLigi- PGE Atomu Trefl Sopot!

Taką informację podały władze nadbałtyckiego klubu. Cooper będzie czwartą i jak się wydaje najlepszą środkową w sezonie na nadchodzący sezon OrlenLigi.

– Brittnee jest kolejną bardzo utalentowaną siatkarką w naszym zespole, która z pewnością pomoże nam w dotarciu do wyznaczonych celów – zapewnia trener Trefla, Lorenzo Micelli . – Zresztą ma już ona na swoim koncie doświadczenie z Francji czy Azerbejdżanu i w każdym z tych klubów radziła sobie bardzo dobrze. Jestem pewny, że szybko wpasuje się w naszą filozofię gry. Dla mnie to normalna sytuacja, że cztery blokujące będą rywalizowały o miejsce w składzie – to korzystne dla zespołu, bo ich ciężka praca na treningach przełoży się na postawę na boisku. A na tym również polega nasz projekt – dodaje.

Amerykanka pojawi się jednak w Sopocie dopiero 22. sierpnia i też wtedy zacznie treningi z całą drużyną. Jej numerem będzie 15. Wcześniej Cooper występowała w wielokrotnym mistrzu Azerbejdżanu- Rabicie Baku!

– Bardzo się cieszę, że będę grała w PGE Atomie Trefl w tym sezonie. Dla mnie to klub już prestiżowy i wiem, że to świetne miejsce sprzyjające rozwojowi i grze na najwyższym poziomie – mówi Cooper. – Rachel Rourke, z którą miałam okazję grać w minionym sezonie w Rabicie, powiedziała mi o klubie i mieście same dobre rzeczy. Jej zdanie było dla mnie jednym z głównych powodów do podjęcia takiej decyzji. Teraz nie mogę się już doczekać samego przyjazdu do Sopotu i rozpoczęcia treningów. Najchętniej sprawiłabym, aby sezon już się rozpoczął! – dodaje.

Autor: Damian Wilary