Dwa medale Polek podczas MŚ w wakeboardzie za wyciągiem

19 lut 2019, 16:47
Mistrzynią Świata w kategorii +40 (Veteran Ladies) został Iwona Satoła-Niemiec, a brązowy medal w tej samej kategorii wywalczyła Julia Wengrzyńska. Światowy czempionat odbywa się w mieście Campana (Argentyna), położonym około 100 km na północ od Buenos Aires.
Iwona Satoła-Niemiec (Stowarzyszenie Sportów Ekstremalnych „Kartel” z Wieliczki) i Julia Wengrzyńska (Klub Sportowy Acroboard z Łomianek) startują z licencjami sportowymi Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. Rywalizację w Argentynie rozpoczęły 15 lutego od rundy kwalifikacyjnej. Dzięki bardzo dobrym występom zapewniły sobie bezpośredni awans do dzisiejszych finałów. W nich potwierdziły klasę. Na podium obok Polek stanęła reprezentantka Brazylii Flavia Fonseca.
Medalistki MŚ w wakeboardzie za wyciągiem kat. +40
ZŁOTO – Iwona  Satoła-Niemiec (Polska)
SREBRO – Flavia Fonseca (Brazylia)
BRĄZ – Julia Wengrzyńska (Polska)
W MŚ rozgrywanych w ośrodku „Pampa Cable Park”, startowali jeszcze dwaj Polacy. Patryk Łojek dotarł do półfinałów w kategorii U15, a Krzysztof Lasoń w kategorii +40 zakończył rywalizację na LCQ, czyli „Kwalifikacjach Ostatniej Szansy”.