sobota, 25 czerwca, 2022

Działacze FIFA zaplątani w aferę seksualną. Sepp Blatter brał udział w procederze

Działacze FIFA wpadli w poważne tarapaty. Romain Molina przekazał informacje dotyczące wykorzystywania seksualnego piłkarek, zawodników, sędziów oraz pracowników Haitańskiego Związku Piłki Nożnej. W procederze uczestniczył też Sepp Blatter i jego świta.

FIFA stworzyła piekło na ziemi

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Romain Molina nie pierwszy raz zaszokował futbolowe środowisko, ale skala tego skandalu sięga działaczy światowej federacji piłkarskiej postawionych na najwyższych stanowiskach. Ośrodek FIFA w haitańskim La-Croix-des-Bouquets to tzw. „piekło na ziemi”. Odwiedzający to miejsce działacze otrzymywali propozycje seksu z piłkarką, zawodnikiem, sędzią albo pracownikiem związku. W procederze brali udział m.in Sepp Blatter czy Ronald Gutierrez, były dyrektor ds. rozwoju sędziów.

– Przez prawie dwie dekady czołowi działacze Haitańskiego Związku Piłki Nożnej tworzyli system wykorzystywania seksualnego. Obejmował on gwałty na nastoletnich dziewczętach i chłopcach, aborcje, szantaże i groźby pozbawienia życia. Według dokumentów, które są w naszym posiadaniu, przynajmniej jedna ofiara popełniła samobójstwo – informuje Molina.

Wykorzystywanie seksualne

Na temat godnych potępienia praktyk w Haitańskim Związku Piłki Nożnej mówiono już w listopadzie 2020 roku. Wówczas władze FIFA dożywotnio zdyskwalifikowały Yvesa Jeana-Barta (były szef tamtejszej federacji), któremu udowodniono molestowanie 14 piłkarzy. Romain Molina zaznacza, że dotychczas ustalono dane osobowe 34 ofiar przemocy seksualnej ze strony działaczy.

– Prezydent federacji kazał jednej z pracownic złożyć wizytę Blatterowi. Odmówiła, bo bała się reakcji męża. Choć Jean-Bart nie rozumiał, jak można się sprzeciwić jego autorytetowi, wytypował inną kobietę. Ta się zgodziła. Nie miała wyboru. Jeden z członków sztabu medycznego otrzymał polecenie, żeby przynieść Blatterowi niebieskie pigułki – zwierza się pracownik ośrodka.

Zdaniem Moliny tego typu prześladowania w La-Croix-des-Bouquets były na porządku dziennym. Działacze instruowali mieszkańców ośrodka, jak mają odpowiadać na niewygodne pytania. Wszyscy musieli mówić, że są dobrze traktowani przez federację.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Mistrzostwa Świata w Katarze 2022 – mydlana bańka, która powinna już dawno pęknąć

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA