Dziesiąta pechowa porażka Stelmetu w VTB

Aktualizacja: 19 sty 2023, 14:19
1 lut 2020, 22:01

Jeszcze w końcówce czwartej kwarty trzypunktowe prowadzenie Stelmetu, ale rywale doprowadzili do dogrywki. W niej pokazał brakowało minimalnie skuteczności. Pechowa Porażka z Nowogrodem to dziesiąte niepowodzenie zielonogórzan w VTB. Najskuteczniejszy był dziś Joe Thomasson z 29 punktami i 5 asystami.

Od początku Stelmet próbował swojej gry w pod koszami. Akcje z Tonym Meierem były rozwiązaniem. Amerykanin w pierwszej połowie miał już 10 oczek na końcie. Swoje trafienia dodawał Jarosław Zyskowski. W ekipie rywali za zdobywanie punktów wziął się Artiom Komołow (13 do przerwy). Ekipa Niżnego Nowogrodu ciągle deptała ekipie trenera Tabaka po piętach, ale po dwóch kwartach wynik (47:44) korzystny był dla zielonogórzan. Po zmianie stron ważne trafienia zaliczał George King. Amerykanin zakończył z osiemnastoma oczkami spotkanie, a to jego trójki pomagały w końcówce Stelmetowi. Czwarta odsłona to świetne zagrania Joe Thomassona. To po jego akcjach zielonogórzanie prowadzili w ostatniej kwarcie już siedmioma oczkami. Do czasu… Dwoma trafieniami przypomniał o sobie znany z PLK Brandon Brown (King, Siarka Tarnobrzeg, Trefl i Turów). Doszło do zaciętej końcówki. W niej najpierw Ivica Radić rzutami wolnymi dał prowadzenie gospodarzom 89:86, ale na w samej końcówce trójkę na dogrywkę trafił Paweł Antipow. W regulaminowym czasie Stelmet wykorzystał wszystkie 23 wolne.

W dodatkowym czasie zielonogórzanie słabli co przełożyło się na skuteczność. Niżnyj Nowogorod odskoczył w pewnym momencie na sześć oczek i prowadzenia już nie oddał. Porażka ekipy z Zielonej Góry oddaliła ich nieco od miejsca w ósemce, jednak w lidze VTB do rozegrania pozostało wciąż jeszcze 8 meczów.

STELMET INEA BC ZIELONA GÓRA – NIŻNYJ NOWOGOROD  103:108   (25:20, 22:24, 21:21, 21:24, d. 14:19)

Stelmet Enea BC: Joe Thomasson 29, Jarosław Zyskowski 19, George King 18, Ivica Radić 14, Tony Meier 10, Ludvig Hakanson 9, Marcel Ponitka 2, Przemysław Zamojski 2, Łukasz Koszarek 0, Mikołaj Witliński 0.

BK Niżny: Artem Komolov 23, Brandon Brown 20, Terell Parks 18 (17 zb), Pavel Antipov 16, Anton Astapkovich 14, Ivan Strebkov 10, Evgeniii Baburin 5, Darral Willis 2, Aleksandr Gankevich 0.