Eaubonne: Kiełbasińska liderką europejskich tabel!

10 lut 2018, 08:36

Świetny początek sezonu ma za sobą Anna Kiełbasińska. We wczorajszym mityngu we francuskim Eaubonne, Polka wygrała bieg na dystansie 200 metrów z czasem 23,19 sekundy, który plasuje ją na pierwszym miejscu w europejskich tabelach!

Kilka dni temu w Spale, 27-letnia sprinterka wypełniła wskaźnik na Halowe Mistrzostwa Świata w Birmingham, przebiegając 60 metrów w czasie 7,23 sekundy. Wczorajszy start we Francji, udowodnił, że ten rezultat nie był przypadkiem. Dystans jednego okrążenia, Kiełbasińska pokonała w czasie 23,19 sekundy, wysuwając się na czoło europejskich tabel. Wielka szkoda, że 200 metrów nie ma w programie światowego czempionatu, gdyż moglibyśmy mieć wiele radości z wyników naszej zawodniczki .

Na lepsze tory wróciła Sofia Ennaoui, która zajęła wczoraj 2. miejsce w biegu na 3000 metrów. Ostatni mało udane start w mityngu IAAF World Indoor Tour (1500 metrów), 22-letnia Polka odbiła sobie rezultatem 8:57,53 minuty. Niestety w tym sezonie biegała ten dystans szybciej, a do minimum na Halowe Mistrzostwa Świata wciąż brakuje kilka sekund (minimum 8:50,00 minuty).

5. miejsce w finale biegu na 60 metrów zajęła Ewa Swoboda. 20-letnia sprinterka, która na początku sezonu imponuje wysoką formą, po raz kolejny uzyskała wynik lepszy od wskaźnika na Birmingham. W Eaubonne było to 7,25 sekundy, co potwierdza jej dobre przygotowanie do biegania w hali.

6. miejsce w biegu na 60 metrów przez płotki zajęła Karolina Kołeczek. 25-letnia zawodniczka pobiegła 8,32 sekundy i niestety nie zbliżyła się do wyniku, który może zapewnić jej bilet na Halowe Mistrzostwa Świata (8,14 sekundy). Kolejne szanse już w najbliższych dniach.