EBL. Arka wygrywa po nerwowej końcówce w Gliwicach

Aktualizacja: 19 sty 2023, 13:48
26 sty 2020, 21:55

Asseco Arka Gdynia zwyciężyła 82-74 w wyjazdowym spotkaniu drużynę GTK Gliwice. Dzisiejszych zwycięzców do triumfu poprowadził doświadczony Krzysztof Szubarga, który do 15 punktów dorzucił 6 zbiórek i 5 asyst.

Gdynianie od początku meczu narzucili trudne warunki gospodarzom. Już po pierwszej kwarcie schodzili z parkietu z przewagą dziesięciu punktów. Kolejne pięć punktów przewagi dorzucili w drugiej odsłonie i wszystko wskazywało na to, że odniosą dziś pewne zwycięstwo.

Ekipa z Gliwic na kolejną część meczu wyszła jednak żądna zwycięstwa i udowodniła, że nie wypada jej jeszcze skreślać. Seria 10-0 dla gliwiczan na koniec trzeciej kwarty okazała się jednak tylko krótkotrwałym zrywem, który nie przyniósł pozytywnego zakończenia dzisiejszej rywalizacji.

Gospodarze dość długo „trzymali się” jeszcze w meczu w ostatniej odsłonie rywalizacji. Na nieco ponad pół minuty przed końcem doszli rywali nawet na dwa punkty. Jednak Arka nie pozwoliła sobie ostatecznie wydrzeć zwycięstwa i wygrała różnicą ośmiu „oczek”.

W drużynie pokonanych mocno kulała dziś skuteczność przy rzutach za 3 punkty (5/21).

GTK Gliwice – ASSECO ARKA Gdynia 74:82 (15:25, 13:18, 28:18, 18:21)

GTK: Futstinger 16, Mondy 9, Tabb 2, Diduszko 3, Henson 11 oraz Szlachetka 11, Radwański 4, Słupiński 6, Mijović 10, Majewski 2

ASSECO ARKA: Szubarga 15, Bostic 14, Hrycaniuk 13, Hammonds 6, Wołoszyn 5 oraz Greene 12, Upson 14, Malczyk 3, Wyka 0, Czerlonko 0