EBL: Astoria lepsza od Legii

Aktualizacja: 17 sty 2023, 11:59
24 sty 2020, 22:30

Najskuteczniejszy wśród bydgoszczan Michał Chyliński poprowadził swoją drużynę do siódmej wygranej w sezonie. W zespole Legii odpalił lekko już wyśmiewany za fatalną skuteczność  Kahlil Dukes.

W pierwszych akcjach obu zespołów mogła razić nieskuteczność. Szybciej przełamali ja zawodnicy Astorii. Serią dziesięciu oczek z rzędu wyszli na prowadzenie 14:6 w szóstej minucie. Nieskuteczny w wcześniejszych meczach (18 na 70 z gry w wczęsniejszych pięciu meczach) Kahlil Dukes zdobył dla Legii w pierwszej kwarcie osiem oczek, ale i tak to Enea Astoria prowadziła po dziesięciu minutach 24:15. Po wznowieniu gry skuteczną grę kontynuowali zawodnicy Enei Astorii. Szybko gospodarze odskoczyli na trzynaście oczek, po czym Legia próbowała zmniejszać straty. Udało się tylko częściowo. Szybko bydgoszczanie odskoczyli na czternaście (38:24) punktów po trójce Michała Chylińskiego. W końcówce pierwszej połowy serią 7:0 popisała się jednak drużyna z Warszawy i po trójce Sebastiana Kowalczyka Legia traciła do rywali pięć oczek. Ważne punkty w końcówce tej kwarty dołożył Michalak. W ciągu ostatnich trzech minut legionista zdobył ich aż dziesięć.W trzeciej kwarcie goście zbliżyli się nawet na trzy punkty, ale małą serią 6:0 odpowiedzieli zawodnicy z Bydgoszczy i ponownie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Później dodatkowo dobrze radzili sobie Michał Chyliński oraz Adam Kemp, a rzuty wolne Michała Aleksandrowicza ustawiły wynik po 30 minutach na 71:58. Legia w kolejnej części gry miała swoje zrywy, w czym głównie pomagał Kahlil Dukes. W końcówce zbliżyła się jeszcze nawet na pięć punktów po akcji Milana Milovanovicia. Ważne trafienia w kluczowych momentach notowali jednak Michał Chyliński oraz A.J. Walton, a to dawało Enea Astorii sporo spokoju.

ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ – LEGIA WARSZAWA 96:87 (24:15, 19:23, 28:20, 25:29)

Enea Astoria: Chyliński 22 (4×3), Clyburn 15, Kemp 13, Zębski 10, Walton 9, Aleksandrowicz 8, Marcin Nowakowski 8, Frąckiewicz 6, Sina 3, Michał Nowakowski 2, Szyttenholm 0

Legia: Dukes 28 (5×3), Michalak 20 (12 zb.), Milovanović 12 (15 zb.), Kowalczyk 12, Pinder 10, Konopatzki 1, Linowski 0, Nizioł 0, Nowerski 0.