EBL: Czwarta kwarta radomian

Aktualizacja: 6 lut 2023, 12:47
13 gru 2019, 23:19

HydroTruck Radom był skuteczny w czwartej kwarcie i odrobilł wszystkie straty dzięki czemu wygrał na wyjeździe z Polpharmą Starogard Gdański 86:78 w ramach meczu 12. kolejki Energa Basket Ligi.

Polpharma rozpoczęła to spotkanie od prowadzenia 7:0, ale goście bardzo szybko odrabiali straty trójkami Roda Camphora (23 pkt, 3 zbiórki i 6 asyst w całym meczu). Dobry fragment w drugiej kwarcie Adriana Boguckiego, a także późniejsze trafienia Carla Lindboma sprawiły, że HydroTruck przegrywał już tylko dwoma punktami w tej części gry. W samej końcówce pierwszej połowy Bogucki doprowadził do remisu – było po 35.

Polpharma trzecią kwartę zaczęła podobnie jak pierwszą. Tym razem seria 8:0 to zasługa Daniela Gołębiewskiego. Dzięki duetowi Camphor oraz Lindbom radomianie pozostawali w grze tracą do rywali tylko dwa oczka po trzech kwartach. Trójka Piechowicza na początku czwartej kwarty dała pierwsze prowadzenie HydroTruckowi w tym meczu. Aktywny był jednak podobnie Gołębiowski, a dzięki niemu gospodarze mogli mieć ponownie przewagę. Końcówka była bardzo wyrównana, ale kluczowe rzuty wolne należały do Lindboma i Camphora. Trójka tego ostatniego ustawiła wynik spotkania.  “Cichym” liderem, motorem napędowym w mecz dla ekipy z Radomia był Obie Trotter zdobywca 10 oczek i 10 asyst oraz 6 zbiórek. Swoje zdobył również Carl Limdbom (17 oczek). W zespole Polpharmy Isaiah Wilkins zdobywca 22 pkt, 8 zbiórek i 4 asyst.

POLPHARMA STAROGARD GDAŃSKI – HYDROTRUCK RADOM 78:86  (19:14, 16:21, 28:26, 15:25)