EBL: Gruszecki na wagę wygranej

13 mar 2019, 01:37

W rozgrywanym awansem meczu dwudziestej siódmej kolejki Energa Basket Ligi Polski Cukier Toruń pokonał przed własną publicznością TBV Start Lublin.

Emocji nie brakowało od początku. Co gospodarze próbowali odskoczyć to lublinianie skutecznie odpowiadali. Polski Cukier w pierwszej kwarcie prowadził po czterech punktach z rzędu Checka Mbodja 11:6, a kilka chwil później po trójce Michaela Umeha 14:9 to Start jeszcze przed końcem pierwszej kwarty wyrównał. Na początku drugiej odsłony to przyjezdni przez chwilę prowadzili. Przez chwilę, bo punktować zaczął Aaron Cel. Dzięki temu dalej wynik oscylował w granicach remisu. W końcówce trafienia Joe Thomassona i Jamesa Washingtona sprawiły, że to ekipa TBV Startu prowadziła po pierwszej połowie.

W trzeciej kwarcie lublinianie uciekali już nawet na siedem punktów po akcji 2+1 Joe Thomassona. Trener Dejan Mihevc był zmuszony do obniżenia składu, a to przynosiło rezultaty, bo dzięki trójkom zespół zmniejszał straty. Później Karol Gruszecki sam zdobył siedem punktów z rzędu i doprowadził do remisu. Po zagraniu Damiana Kuliga Polski Cukier był na prowadzeniu – po 30 minutach 66:65. Czwarta część meczu był bardzo podobna – ciągle wyrównana. Nawet gdy gospodarze uciekali na cztery punkty, to szybko zmniejszał to trójką np. Mateusz Dziemba. Rzuty wolne Thomassona dały dwupunktową  przewagę TBV Startowi na 40 sekund przed końcem czwartej kwarty. Swoją akcję mieli oczywiście jeszcze torunianie … i na niespełna piętnaście sekund za trzy trafił Karol Gruszecki co sprawiło, że to Polski Cukier wygrał.

POLSKI CUKIER TORUŃ – TBV START LUBLIN 87:86 (22:20, 18:23, 26:22, 21:21)

Polski Cukier: Karol Gruszecki 21, Bartosz Diduszko 15, Cheikh Mbodj 15, Michael Umeh 10, Tomasz Śnieg 6, Aaron Cel 6, Damian Kulig 5, Robert Lowery 5, Krzysztof Sulima 2, Łukasz Wiśniewski 2.

TBV Start: Joe Thomasson 29, James Washington 18, Mateusz Dziemba 15, Devonte Upson 10 (12 zb), Marcin Dutkwicz 5, Anton Gaddefors 4, Kacper Borowski 3, Roman Szymański 1, Michael Gospodarek 1, Uros Mirković 0.