EBL. Legia ponownie lepsza od Spójni, Trefl odrabia straty w starciu ze Śląskiem

Aktualizacja: 8 maj 2023, 23:32
8 maj 2023, 22:04

Dobiegły końca poniedziałkowe drugie mecze w ćwierćfinałowej fazie play-off koszykarkiej Energa Basket Ligi. Przewagę w serii nad Spójnią Stargard powiększyła Legia Warszawa, natomiast w pojedynku Śląska Wrocław z Treflem Sopot mamy remis 1:1.

Pierwsze mecze w ćwierćfinałowej fazie play-off odbyły się w obotę. Śląsk Wrocław zgodnie z oczekiwaniami pokonał przed własną publicznością Trefl Sopot 80:73, natomiast Legia Warszawa uporała się ze Spójnią Stargard, pokonując ją u siebie 84:77.

Legia Warszawa 2:0 Spójnia Stargard

Jako pierwsi w poniedziałek na parkiet wybiegli koszykarze Legii i Spójni, czyli odpowiednio czwartej i piątej drużyny sezonu zasadniczego. Stołeczna drużyna ponownie okazała się lepsza – po wygraniu trzech z czterech kwart ostatecznie warszawska ekipa zwyciężyła 91:78 i podwyższyła swoje prowadzenie w serii na 2:0.

W szeregach Legii znalazło się dwóch najlepiej punktujących koszykarzy w tym meczu. Byli nimi Kyle Vinales, autor 24 punktów (do tego 5 zbiórek i 5 asyst), a także Travis Leslie, który rzucił 19 punktów (4 zbiórki, 3 asysty). Po stronie goście najskuteczniejszy był Karol Gruszecki (18 punktów, 4 zbiórki, 3 asysty).

Legia Warszawa – Spójnia Stargard 91:78 (23:18, 22:22, 26:17, 20:21)

Śląsk Wrocław – Trefl Sopot 1:1

Lider tabeli Energa Basket Ligi, czyli Śląsk Wrocław mógł podwyższyć swoje prowadzenie w serii z Treflem Sopot, który awansował do play-offów jako ósma drużyna. Decydująca była właściwie już pierwsza kwarta, którą goście wygrali aż 34:14. Później gospodarze nie byli już w stanie odrobić strat i ostatecznie Trefl wygrał 95:87.

Po 22 punkty rzucili w tym spotkaniu Vasilije Pusica ze Śląska i Jarosław Zyskowski z Trefla. Wiadomo już zatem, że do wyłonienia zwycięzcy w tej parze potrzebne będą co najmniej cztery spotkania.

Śląsk Wrocław – Trefl Sopot 87:95 (14:34, 27:17, 22:23, 24:21)

We wtorek zostaną rozegrane dwa kolejne spotkania w ćwierćfinale fazy play-off. King Szczecin zagra u siebie z Anwilem Włocławek (91:86 w pierwszym meczu), natomiast Stal Ostrów Wielkopolski przed własną publicznością zmierzy się z Czarnymi Słupsk (95:85 w pierwszym meczu).

Turnieje ATP i WTA w Rzymie. Z kim zagrają Polacy? Jaka jest pula nagród?