EBL: Niespodzianka w Gdynii! GTK Gliwice ogrywa Arkę!

Aktualizacja: 26 sty 2023, 12:04
13 paź 2019, 21:40

Do niemałej niespodzianki doszło dziś w Gdyni, gdzie tamtejsza Arka przegrała na własnym parkiecie z GTK Gliwice – 78:87. Koszykarze z Gliwic tym samym odnotowali pierwsze w tym sezonie zwycięstwo.

Początek spotkania przebiegał zgodnie z oczekiwaniami. Bo od mocnego startu rozpoczął zdecydowany faworyt tego meczu, czyli zespół gospodarzy. Po trójkach Krzysztofa Szubargi i Bartłomieja Wołoszyna prowadzili na początku 10:4. Koszykarze z Gliwic starali się szybko odrabiać starty. Jednak w pierwszej kwarcie zdecydowanie lepiej radzili sobie podopieczni trenera Frasunkiewicza. W końcówce po punktach Upsona, gospodarze prowadzili nawet 23:13. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 23:14.

Od drugiej kwarty gra gospodarzy zaczęła się sypać. Wszystko zaczęło się od runu 8:0 drużyny z Gliwic, czym prawie do zera zniwelowali stratę. Chwilę później zza łuku trafił Henson i GTK prowadziło w Gdyni. Arka odpowiedziała i wyrównała stan gry, jednak w końcówce dorobek punktowy powiększył Szlachetka i po pierwszej połowie to goście prowadzili – 36:34.

Po przerwie znów świetnie spisywał się Szubarga. GTK jednak uciekało swoim rywalom, grając zdecydowanie agresywniej od swich rywali. Asseco Arka zanotowała jeszcze jeden zryw i zaliczyła run 10:0. Jednak to nie wystarczyło. Punkty zdobyte przez Słupińskiego ustawiło wynik spotkania po 30 minutach na 56:54 dla gości.

W ostatniej kwarcie goście z Gliwic konsekwentnie grali swoje dążąc do pierwszego zwycięstwa w tym sezonie. W pewnym momencie przewaga gości wzrosła do ośmiu punktów, po trafieniu Szlachetki. Arka nie umiała odnaleźć sposobu, by wrócić do tego spotkania. Natomiast koszykarze z Gliwic, bardzo mądrze wymuszali faule i co chwili stawali na linii rzutów wolnych. Ostatecznie goście sensacyjnie pokonali Asseco Arkę na ich własnym parkiecie 87:78.

W Asseco Arka, najlepiej spisywał się dziś Szubarga. Natomiast fatalne spotkanie rozegrał Emelogu (0 punktów w 21 minut). Warto również wspomnieć o drastycznej liczbie strat w wykonaniu Arki, zanotowali ich aż 21. W drużynie z Gliwic najlepiej punktowali Henson oraz Słupiński. Kolejno 19 i 18 punktów.

Asseco Arka Gdynia – GTK Gliwice 78:87 (23:14, 11:22, 20:20, 24:31)

Asseco: Krzysztof Szubarga 23, Devonte Upson 14, Josh Bostic 11, Dariusz Wyka 7, Luke Hammonds 7, Bartłomiej Wołoszyn 6, Adam Hrycaniuk 6, Wojciech Czerlonko 2, Marcin Malczyk 2, Ben Emelogu 0, Grzegorz Kamiński 0, Mateusz Kaszowski 0.

GTK: Payton Henson 19, Dawid Słupiński 18, Brandon Tabb 14, Milivoje Mijović 11, Duke Mondy 9, Mateusz Szlachetka 8, Joe Furstinger 6, Łukasz Diduszko 2, Kacper Radwański 0, Szymon Wąsik 0, Karol Radoń 0.