Strona główna Koszykówka EBL: Nowi zawodnicy w AZS-ie Koszalin

EBL: Nowi zawodnicy w AZS-ie Koszalin

0

AZS Koszalin rozpoczął budowę składu na sezon 2018/19. We wtorek klub oficjalnie poinformował o zatrudnieniu trzech nowych zawodników. Są nimi Marek Zywert, Dragoslav Papić i Krzysztof Jakóbczyk. 

Marek Zywert to gracz występujący na pozycji rzucającego obrońcy, który dwa poprzednie sezony spędził w I-ligowym Sokole Łańcut. W przeszłości zawodnik występował już także na najwyższym szczeblu rozgrywkowym, gdzie reprezentował barwy Stelmetu Zielona Góra i Czarnych Słupsk. W Łancucie Zywert radził sobie świetnie i był jednym z najlepszych strzelców na zapleczu PLK. Notował on średnio 17,5 punktów, 3,7 zbiórki i 2,4 asysty na mecz. Wraz z zespołem sięgnął także po srebrny medal.

W przyszłym sezonie w szeregach AZS-u występować będą również Dragoslav Papic oraz Krzystof Jakóbczyk. Papić to 31-letni Serb, który w przeszłości grał między innymi w Bułgarii i Rumunii. Poprzedni sezon spędził on w klubie Zlatibor Cajetina, gdzie zdobywał średnio 18 punktów, 5,5 zbiórki oraz 2 asysty na mecz. Papić ma 204 centymetry wzrostu i może występować na pozycji  skrzydłowego lub centra.

Krzysztof Jakóbczyk to gracz, który ostatni sezon spędził w Krośnie, gdzie notował średnio 8 punktów na mecz. Zawodnik ma 183 centymetry wzrostu i występuje na pozycji rzucajacego obrońcy. W przeszłości występował również w zespołach takich, jak Siarka Tarnobrzeg, Polfarmex Kutno, czy podobnie jak Zywert w Sokole Łańcut.

Komentarze