EBL. Pewna wygrana Stelmetu na własnym parkiecie

Aktualizacja: 17 sty 2023, 09:26
18 gru 2019, 22:46

Stelmet Enea BC Zielona Góra ograł dziś na własnym parkiecie 110:80 drużynę Trefla Sopot w ramach meczu 13. kolejki  Energa Basket Ligi. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Radić swoimi 21 punktami, do których dołożył 11 zbiórek.

Pierwsza połowa nie zwiastowała, że mecz zakończy się taką różnicą punktową. Co więcej, można pokusić się o stwierdzenie, że to Trefl wyglądał w niej lepiej. Potwierdza to fakt, że przyjezdni po dwóch kwartach schodzili z parkietu z przewagą czterech oczek.

Druga część spotkania okazała się jednak bolesną weryfikacją możliwości Trefla w Zielonej Górze. Podopieczni trenera Tabaka wygrali trzecią kwartę stosunkiem 38:14 i po 30 minutach gry w zasadzie zapewnili sobie triumf w dzisiejszej rywalizacji.

Rozpędzony Stelmet nie odpuszczał także w ostatniej odsłonie spotkania. Ostatnią kwartę wygrał różnicą dziesięciu punktów i pewnie przypieczętował swój triumf, kończąc spotkanie z efektowną liczbą 110 punktów na koncie. Warto zwrócić uwagę na fakt, że gospodarze trafili dziś aż 16 „trójek”.

Było to jedenaste zwycięstwo drużyny z Zielonej Góry w sezonie, a piąta porażka przyjezdnych.

Stelmet Enea BC Zielona Góra – Trefl Sopot 110:80 (28:28, 18:22, 38:14, 26:16)

Stelmet: Ivica Radić 21, Jarosław Zyskowski 16, Przemysław Zamojski 12, Ludvig Hakanson 11, Łukasz Koszarek 10, Joe Thomasson 9, Marcel Ponitka 8, Drew Gordon 6, Tony Meier 6, Kacper Mąkowski 6, Mikołaj Witliński 5, Kacper Traczyk 0.

Trefl: Carlos Medlock 15, Paweł Leończyk 14, Łukasz Kolenda 13, Nana Foulland 10, Jeff Roberson 8, Michał Kolenda 6, Witalij Kowalenko 6, Karol Kamiński 4, Cameron Ayers 2, Sebastian Rompa 2, Mikołaj Kurpisz 0.