EBL: Pewnie zwycięstwo GTK Gliwice!

Aktualizacja: 6 lut 2023, 12:48
18 paź 2019, 20:45

Polpharma nie dała dziś rady na własnym parkiecie, w starciu ze świetnie dysponowanymi koszykarzami z Gliwic. GTK po świetnym meczu w Gdyni, nie zatrzymuje się i wygrywa drugi raz z rzędu na wyjeździe 89:70.

Początek spotkanie był wyrównany, gra toczyła się niemalże punkt za punkt. Jednak goście od pierwszych minut dobrze radzili sobie z rzutami z dystansu. Koszykarze z Gliwic z każdą upływającą sekundą coraz lepiej radzili sobie na parkiecie w Stargardzie i to oni po pierwszych dziesięciu minutach prowadzili 25:16.

W drugą kwartę świetnie weszli goście od runu 8:0, potwierdzając świetną dyspozycję. “Farmaceuci” kompletnie nie mogli odnaleźć się w tym spotkaniu. Kiepsko radzili sobie w każdym elemencie gry. Głównie zawodziła dziś gra w ofensywie, w której brakowało pomysłu na konstruowanie ataków. W pewnym momencie po trójce Paytona Hensona przewaga gliwiczan wzrosła do 19 punktów. Po pierwszej połowie podopieczni trenera Pawła Turkiewicza prowadzili 50:33.

Początek kolejnej kwarty to znów dominacja koszykarzy z Gliwic. Po efektownym wsadzie w pierwszych minutach trzeciej kwarty przewaga gości wzrosła do 21 punktów. W grze Polpharmy wiele nie uległo zmianie, co ułatwiało sprawę GTK na kontrolowanie przebiegu tego spotkania. Dopiero wejście na boisko Jakuba Motylewskiego i Michała Kołodzieja, polepszyło nieco grę gospodarzy. Finalnie GTK przed ostatnią kwartą prowadził 65:50.

W ostatniej kwarcie gliwiczanie ze spokojem kontrolowali przebieg spotkania. Po celnym rzucie zza łuku Paytona Hensona ich przewaga ponownie wzrosła do 21 punktów. Gospodarze rozgrywając kolejne bardzo słabe spotkanie, przegrali ostatecznie 70:89.

Do zwycięstwa, zespół z Gliwic poprowadzili dziś Furstinger oraz Henson. Którzy zdobyli kolejno 17 i 16 punktów. Wśród bezradnej ekipy gospodarzy, najwięcej punktów zdobył Gołębiowsk – 15.

Polpharma Starogard Gdański – GTK Gliwice 70:89 (16:25, 17:25, 17:15, 20:24)

Polpharma: Daniel Gołębiowski 15, Brett Prahl 14, Michał Kołodziej 10, Kamau Stokes 8, Isaiah Wilkins 7, Paweł Dzierżak 7, Maciej Bojanowski 4, Aleksander Załucki 3, Jakub Motylewski 2, Carl Engstrom 0.

GTK: Joe Furstinger 17, Payton Henson 16, Brandon Tabb 14, Mateusz Szlachetka 9, Duke Mondy 9, Milivoje Mijović 7, Kacper Radwański 6, Łukasz Diduszko 6, Piotr Hałas 3, Szymon Wąsik 2, Dawid Słupiński 0.