EBL: Pierniki lepsze od Stelmetu

Aktualizacja: 2 lut 2023, 14:42
11 paź 2019, 20:00

W rozegranym w Toruniu hicie kolejki Energa Basket Ligi Twarde Pierniki pokonały Stelmet Eneę BC Zieloną Górę. Najwięcej dla torunian punktów zdobywali Damian Kulig i Alade Aminu.

Na początku spotkania obie ekipy miały problemy ze sktecznością. Szybciej obudzili się Aaron Cel i Chris Wright co dało mejscowym minimalną przewagę w pierwszej części gry. W drugiej kwarcie obowiązki strzeleckie wzięli na siebie Damian Kulig (17 pkt i 8 zbiórek) w meczu oraz Keith Hornsby. Przewaga torunian szybko urosła do ponad dziesięciu oczek. Bolączką gości były rzuty trzypunktowe. Podopieczni Żana Tabaka w pierwszej połowie mieli skuteczność 0 na 12 w tym elemencie gry.

Trzecią kwartę Damian Kulig rozpoczął od siedmiu punktów, a przewaga gospodarzy ponownie przekroczyła granicę dzisięciu punktów. Straty niemal w pojedynkę odrabiał Jarosław Zyskowski, ale w odpowiedzi rzuty do kosza Aaron Cela sprawiały, że to miejscowi kontrolowali mecz. Akcja Alade Aminu ustawiła wynik spotkania po 30 minutach na 67:50. Czwarta część meczu toczyła się już całkowicie pod dyktando zespołu z Torunia. Kontry wykończone przez Keitha Hornsby’ego i Kyle’a Weavera powiększyły przewagę aż do 22 punktów.

TWARDE PIERNIKI TORUŃ – STELMET ENEA BC ZIELONA GÓRA 92:82  (20:17, 23:16, 24:17, 25:32)