EBL play-off: Polski Cukier ponownie wygrywa

29 kwi 2018, 17:39

Polski Cukier Toruń ponownie ograł rywali z Dąbrowy Górniczej i prowadzi już 2:0 w rywalizacji do trzech zwycięstw. Tym razem gracze Dajana Mihevca pokonali rywala 73:63 (19:14, 15:16, 22:17, 17:16), a najlepszym strzelcem był Karol Gruszecki.

Od samego początku widać było, że zawodnicy są nastawieni na defensywę przez co skuteczność nie była wysoka. Torunianie kontrolowali jednak tempo gry, zmuszali rywali do rzutów z trudnych pozycji i ponownie zaczęli budować przewagę od samego początku. Co prawda w II kwarcie spotkanie było bardzo wyrównane i dąbrowianie mieli prowadzenie na wyciągnięcie ręki, jednak po przerwie gospodarze wybili MKS-owi zwycięstwo z głowy.

Ponownie największą zmorą graczy Jacka Winnickiego były straty, ponieważ zanotowali ich aż 17. Dodatkowo zawiódł D.J. Shelton, który spotkanie zakończył z 8 punktami na koncie. Duża jednak w tym zasługa doskonałej obrony torunian, która skutecznie wyłączyła Amerykanina z gry. Z drugiej strony bardzo dobre spotkanie w ofensywie zagrał Karol Gruszecki, który po cichu zdobył 22 punkty. Nie starał się przejąć ofensywy swojej drużyny, tylko na spokojnie wykorzystywał swoje okazje i skończył mecz ze skutecznością na poziomie 66.7%.

Jak na razie Polski Cukier prowadzi 2:0. Następne starcie będzie miało miejsce w Dąbrowie Górniczej 2 maja o godzinie 20:00.

Polski Cukier Toruń – MKS Dąbrowa Górnicza 73:63 (19:14, 15:16, 22:17, 17:16)

Polski Cukier Toruń: Gruszecki 22, Cosey 16, Newbill 12, Mbodj 10, Cel 8 (6 zb), Wiśniewski 5, Śnieg 0, Jeszke 0, Perka 0, Diduszko 0, Sulima 0

MKS Dąbrowa Górnicza: Broussard 15, Kucharek 9, Shelton 8 (9 zb), Novak 8, Wołoszyn 7 (6 ast), Kowalenko 6, Gabiński 4, Trojan 0