EBL play-off: Udany początek Mistrza Polski

Aktualizacja: 26 kwi 2018, 21:49
26 kwi 2018, 19:54

Pierwsze spotkanie pomiędzy Stelmetem Zielona Góra, a Rosą Radom było bardzo wyrównane. Losy pojedynku rozstrzygnęły się dopiero w czwartej kwarcie. Bardzo ważny rzut w końcówce oddał kapitan zespołu – Łukasz Koszarek.

Pierwsze minuty meczu były lepsze w wykonaniu Stelmetu. Po 4 minutach mistrzowie Polski prowadzili 11:2. W ich szeregach dobrze spisywał się zwłaszcza Zamojski. W pewnym momencie zielonogórzanie niebezpiecznie zwolnili jednak w ataku, a Rosa szybko odrobiła straty.

W drugiej kwarcie Stelmet wciąż grał niestabilnie. Na 3 minuty przed końcem pierwszej połowy trafił Sokołowski, a prowadzenie gospodarzy zmalało do dwóch punktów. Oba zespoły nie radziły sobie najlepiej w obronie i popełniały zbyt dużo błędów. Ostatecznie po dwóch wyrównanych kwartach, na tablicy widniał wynik 46:46.

Po zmianie stron gra podopiecznych trenera Urlepa ciągle nie wyglądała dobrze. Mistrzowie Polski wydawali się być bezradni. Ich gra poprawiła się dopiero po rzutach Florence’a, który pobudzająco wpłynął na zespół. Na dwie minuty przed końcem, z dystansu trafił Gecevicius, a chwilę po nim z tej samej odległości wcelował Mokros. Ostatecznie trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 71:67.

Początek czwartej kwarty to mocniejsze uderzenie zielonogórzan. Rosa zatrzymała się w ataku, a Stelmet zaczął się rozpędzać. W 35 minucie spotkania miejscowi prowadzili, 83:73. W końcówce  zrobiło się jednak nerwowo. Radomianie zaczęli odrabiać straty, a wynik spotkania wciąż był otwarty. Podopieczni trenera Urlepa zaczęli popełniać proste błędy. Szybko się jednak zrehabilitowali. Bardzo ważną trójkę trafił Koszarek. Tuż po nim w kosz wstrzelili się Florence i Zamojski, a wygrana Stelmetu stała się faktem.

Stelmet Zielona Góra – Rosa Radom 104:97 (24:25, 22:21, 25:21, 33:30)

Stelmet: Vladimir Dragicević 29, James Florence 15, Boris Savović 14, Przemysław Zamojski 14, Łukasz Koszarek 9, Jarosław Mokros 9, Martynas Gecevicius 8, Adam Hrycaniuk 4, Filip Matczak 2, Edo Murić 0

Rosa: A.J. English 27, Patrik Auda 22, Ryan Harrow 20, Igor Zajcew 12, Michael Fraser 7, Michał Sokołowski 5, Szymon Szymański 2, Marcin Piechowicz 1, Daniel Szymkiewicz 1, Maciej Bojanowski 0, Filip Zegzuła 0