EBL: Start odprawia Arkę

Aktualizacja: 17 sty 2023, 11:22
9 lut 2020, 20:52

Seria Startu Lublin trwa. Przekonała się  tym aspirująca do medali Asseco Arka. Lublinianie wracają na zwycięską ścieżkę. To ich czwarta wygrana z rzędu.

Z wysokiego C zaczął spotkanie nieśmiertelny Krzysztof Szubarga. Jego trzy szybkie celne trójki dały prowadzenie gdynianom 11:8. W dalszej części gry swoje w ataku wnosili Devonte Upson oraz Phil Greene dla Arki. Po wznowieniu gry w drugiej kwarcie gdynianie zaspali. Lublinianie zaliczyli serię na początku tej odsłony 16:0 i wyszli na prowadzenie 21:32. Doopiero w połowie kwarty nie moc strzelecką Arki przełamał Josh Bostic. Arka jeszcze przed przerwą zbliżyła się na dwa oczka, a po dwudziestu minutach gry Start prowadził 42:38.

Zmiana stron miała wpływ na obie ekipy a dokładniej na skuteczność. Szybciej ocknęli się zawodnicy Startu, który po trafieniach Bryntona Lemara i Kacpra Borowskiego miał pnownie dwucyfrową przewagę. Gospodarze starali się później odpowiadać trójkami Phila Greene’a oraz Krzusztofa Szubargi, ale to było na ten moment za mało. Po 30 minutach było 61:50 dla lublinian. W czwartej kwarcie dzięki trafieniu Mateusza Dziemby goście uciekali na 16 punktów. Za odrabianie strat wzięli się Bostic oraz Szubarga, a po trójce Bartłomieja Wołoszyna przegrywali już tylko siedmioma na dwie minuty przed końcem. W końcówce to jednak goście zachowali więcej zimnej krwi i wywieźli z Gdynii wygraną.

ASSECO ARKA GDYNIA – START LUBLIN 75:81 (21:16, 17:26, 12:19, 25:20)

Asseco Arka: Krzysztof Szubarga 24, Josh Bostic 20, Bartłomiej Wołoszyn 10, Leyton Hammonds 8, Phil Greene 6, Adam Hrycaniuk 3, Dariusz Wyka 2, Devonte Upson 2, Ben Emelogu 0, Wojciech Czerlonko 0, Grzegorz Kamiński 0

Start: Brynton Lemar 20, Mateusz Dziemba 16, Tweety Carter 11, Kacper Borowski 11, Martins Laksa 8, Grzegorz Grochowski 6, Jimmie Taylor 5, Roman Szymański 4, Damian Jeszke 0.