EBL: Trzynastka Stelmetu

Aktualizacja: 17 sty 2023, 08:36
9 sty 2020, 20:30

Po świetnej grze zwłaszcza w pierwszych dwudziestu minutach koszykarze Stelmetu odnieśli trzynastą wygraną z rzędu. Na ich drodze stanęła ekipa, która jak do tej pory zaskakiwała in plus, czyli Start Lublin.

Lublinianie mieli wielką chrapkę na przełamanie serii wygranych Stelmetu Inei BC. Jednak pierwsza połowa mimo niezłej postawy Startu musiało im wybić to z głowy. Skuteczność zielonogórzan za trzy (11 na 15 w 20 minut) odbiła się mocno na wyniku. Dodatkowo zespołowość gospodarzy było nie do przecenienia. Stelmet w pierwszej połowie zaliczył aż 21 asyst.

Pierwsza połowa to popisy Przemysława Zamojskiego i Ludvika Hakansona. Mimo dobrej gry momentami, iście koncertowej rywali Start tracił do rywali piętnaście oczek do przerwy. Po zmianie stron lublinianie liczyli jeszcze na zmiejszenie strat. Było widać zaangażowanie, ale w końcówce kwarty seria 9:0 Stelmetu spowodowały iż prowadzenie ekipy Żana Tabaka wynosiło 89:68. Ktoś by powiedział, że to już koniec. Ale jednak po wznowieniu gry w czwartej kwarcie było jeszcze 92:68 dla Stelmetu. Jednak lublinianie w tym momencie zaliczyli serię 20:2 czym zmniejszyli straty do stanu 88:94 po trójce Damiana Jeszke. Po czasie trenera Stelmetu ważne trafienia zaliczał Joe Thommason, czym przypieczętował wygraną gospodarzy. Świetnie spisywali się obwodowi Stelmetu Ludvik Hakanson (9 pkt i 10 asyst w meczu) oraz Marcel Ponitka (10 pkt i 9 asyst w meczu).

STELMET INEA BC ZIELONA GÓRA – START LUBLIN  100:93 (31:23, 32:25, 26:20, 11:25)

Stelmet Enea BC: Joe Thomasson 20, Przemysław Zamojski 15, Tony Meier 12, Ivica Radić 12, Marcel Ponitka 10, Jarosław Zyskowski 9, Ludvig Hakanson 9 (10 as), Drew Gordon 8, Łukasz Koszarek 3, Mikołaj Witliński 2.

Start: Martins Laksa 21, Tweety Carter 17, Kacper Borowski 15, Jimmie Taylor 11 (11 zb), Mateusz Dziemba 9, Roman Szymański 8, Brynton Lemar 7, Damian Jeszke 5, Grzegorz Grochowski 0, Bartłomiej Pelczar 0, Jacek Jarecki 0.