EBLK: Artego Bydgoszcz w półfinale

11 kwi 2018, 20:47

Stawkę półfinalistek uzupełniła ekipa Artego Bydgoszcz. Ekipa trenera Hertka zajęła po sezonie zasadniczym pierwsze miejsce, a jako jedyny półfinalista potrzebował aż pięciu spotkań by wyeliminować rywalki w pierwszej rundzie.

W spotkaniu o awans do grona półfinalistów na początku gra toczyła się pod dyktando bydgoszczanek. To właśnie one szybko osiągnęły prowadzenie 9:3. W tym momencie do głosu doszły Sofija Aleksandravicius i Kristine Vitola. Dzięki nim gdynianki zmniejszyły straty do jednego oczka. Po wznowieniu gry w drugiej kwarcie punktowała Żurowska-Cegielska wspierana dwoma trójkami Julii Adamowicz. Dzięki temu Artego szybko odskoczyło na jedenaście oczek. W tym momencie przypomniała o sobie osiemnastoletnia Anna Makurat. Jej celne rzuty dały sygnał do ataku Basketu. Ze stanu 28:17 w szesnastej minucie tuż przed przerwą był remis 37:37.

Po dużej przerwie gdynianki wyszły bojaźliwie, ale i Artego straciło trochę skuteczność. Słaba kwarta w wykonaniu Basketu 90 dał prowadzenie 52:41. Tylko cztery oczka zdobyte przez podopieczne trenera Vetry musiało się odbić na wyniku końcowym.  W czwartej kwarcie jeszcze sygnał do ataku dała Jelena Skerović. Po jej trójce było 58:57. Jednak potem przestrzelone rzuty i nie celne wolne gdynianek dały wygraną Artego.

Rywalkami Artego w półfinale będzie obrońca tytułu 1KS Ślęza Wrocław. W drugiej parze gra Wisła Can Pack Kraków z CCC Polkowice. Mecze półfinałowe w obu parach zaczynają się już w ten weekend.

ARTEGO BYDGOSZCZ – BASKET 90 GDYNIA 64:58 (15:14, 22:23, 15:4, 12:17)

Bydgoszcz: Adamowicz 18, Żurowska-Cegielska 12, O’Neill 11, Stankovic 8 (14zb), Stallworth 6, Szott-Hejmej 5, Międzik 2, Poboży 2
Gdynia: Aleksandravicius 18, VItola 13, Makurat 9, Handy 6, Podgórna 5, Copper 5, Skerovic 2