EBLK: Balintova prowadzi Arkę do kolejnej wygranej

Aktualizacja: 1 lut 2023, 14:38
1 lut 2020, 22:58

MVP Suzuki Pucharu Polski koszykarek potwierdza wysoką formę. Barbora Balinotva poprowadziła Arkę Gdynia do piętnastej ligowej wygranej w tym sezonie.

Mecz na początku zaczął się układać łodzianek. Zawodniczki  Wodzewa zaczęły od prowadzenie 9:0, a kilka chwil później 11:2. Dopiero po kilku akcjach i dzięki trafieniom za trzy punkty Marissy Kastanek, Amalii Rembiszewskiej oraz Rebeci Allen gdynianki wyszły na prowadzenie. Na początku drugiej kwarty ważne punkty zdobywała Justyna Jasnowska. Dzięki jej ośmiu punktom w tej kwarcie oraz Taylor Emery. W pewnym momencie Widzew prowadził 38:28, ale przed przerwą gdynianki zmniejszyły jeszcze część strat.

Po zmianie stron wynik otworzyła Barbora Balinotva. Szybko na tablicy pojawił się remis 41:41. Jednak łodzianki zaliczyły jeszcze zryw i serią 7:0 doporowadziły do stanu 50:43. Jednak na to Arka jeszcze zdązyła w tej kwarcie odpowiedzieć. Po chwili kolejna seria punktowa gospodyń dała im ponowne dziesięciopunktowe prowadzenie na niespełna minutę do końca trzeciej kwarty. Początek czwartej kwarty to punkty z obu stron. Prowadzenie Widzewa jednak zaczęła topnieć.Na siedem minut do końca spotkania Widzew prowadził jeszcze 64:60 i w tym momencie się zatrzymały. Kolejne trafienia Ballitovej i Maryi Papovej dały prowadzenie, które Arce. Prowadzenie, którego już nie oddały do końca spotkania.

Barbora Balintova rozegrała kolejny świetny mecz – tym razem zdobyła 24 punkty, 7 zbiórek i 7 asyst. Marissa Kastanek dodała do tego 16 punktów. Double double zaliczyła Sonja Greinacher (14 pkt i 10 zbiórek).

CosinusMED Widzew Łódź – Arka Gdynia 72:84 (18:20, 20:14, 24:19, 10:31)