Strona główna Koszykówka EBLK: Bydgoszczanki gromią w derbach

EBLK: Bydgoszczanki gromią w derbach

0
fot. Karol Makowski

W meczu zaległym z siódmej kolejki Artego Bydgoszcz wysoko pokonuje w derbach województwa Kujawsko-Pomorskiego Energę Toruń. Aż dwadzieścia pięć oczek dla gospodyń zdobyła Elżbieta Międzik. O triple double otarła się Laura Miskiniene.

Spotkanie szybko zaczęło się po myśli Artego. Szybkie trafienia O’Neill, Międzik czy Miskinienie dały prowadzenie gospodyniom 10:3 po trzech minutach, które powoli rosło. W drugiej odsłonie bydgoszczanki rozpoczęły skuteczny marsz ku powiększaniu przewagi. Mimo pojedyńczych skutecznych akcji torunianek to zawodniczki Artego brylowały na boisku. W ofensywie cały zespół Tomasza Herkta wyglądał dobrze. W końcówce Artego odskoczyło na ponad dwadzieścia oczek a torunianki powoli jakby zaczęły się godzić z porażką i to wysoką….

W trzeciej odsłonie przewaga gospodyń nie malała. Dobrze dysponowane zawodniczki Artego długo walczyły by osiągnąć trzydziestopunktową przewagę. Sprawiło to, że torunianki na chwilę odblokowały się w ataku. W ostatniej kwarcie obraz gry się nie zmienił. Artego szybkimi dwoma celnymi trójkami powiększyło przewagę do  stanu 82:49. Nie do zatrzymania była Ela Międzik. Na boisku rządziła również Laura Miskiniene (8 pkt, 13 zbiórek i 9 asyst). Swoje punkty zdobyły również Jennifer O’Neil (16), Karolina Poboży (15) i Karina Michałek (13).

 

ARTEGO BYDGOSZCZ – ENERGA TORUŃ 92:60 (26:16, 28:15, 20:16, 18:13)

 

  http://credit-n.ru/offers-zaim/creditter-srochnye-zaymi-online.html

Komentarze