EBLK: Emocje we Wrocławiu, pogromy w Bydgoszczy i Siedlcach

25 lut 2018, 21:28

W trzech dzisiejszych meczach Energa Basket Ligi najciekawiej było we Wrocławiu, gdzie do ostatnich sekund ważyły się losy meczu Ślęzy z Basketem. W pozostałych spotkaniach Artego i CCC gromiły rywalki.

W Siedlcach dosyć długo polkowiczanki nie forsowały tempa. Między innymi dzięki Angelice Stankiewicz, która zdobyła 12 z swoich 19 oczek w pierwszej połowie to przyjezdne prowadziły. Dopiero po zmianie stron maszyna “Pomarańczowych” rozjechała siedlczanki wygrywając trzecią i czwartą kwartę różnicą trzydziestu oczek.

PGE MKK Siedlce – CCC Polkowice  65:102 (16:21, 22:24, 13:30, 14:27)
Siedlce: Mołłowa 20, Trzeciak 13, Parysek 12, Kondus 11, Dusanic 6, Stępień 3
Polkowice: Clark 23, Stankiewicz 19, Fagbenle 15, Sandric 13, Puss 12, Leciejewska 8 (10zb), Ervin 8, Spanou 2, Gajda 2
Artego Bydgoszcz – AZS-UMCS Lublin  86:55 (28:14, 18:11, 17:22, 23:8)
Bydgoszcz: Stankovic 20, Międzik 19, Stallworth 17, McBride 10, O’Neill 10, Żurowska-Cegielska 6 (11zb), Adamowicz 4
Lublin: Fitzgerald 15, Butulija 14, Dorogobuzowa 11, Witkowska 6, Cebulska 3, Dobrowolska 3, Mistygacz 2, Poleszak 1
Początek gospodyń był bardzo dobry – po pierwszej połowie wygrywały 15 punktami i wydawało się, że będą kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Basket 90 odrabiał jednak straty i bardzo zbliżał się do rywalek. W samej końcówce gdynianki przegrywały tylko dwoma punktami, ale ostatecznie musiały uznać wyższość wrocławianek – 87:83. Kourtney Treffers zanotowała dla Ślęzy 20 punktów i 5 zbiórek. Kahleah Copper rzuciła 25 punktów dla przyjezdnych.
Ślęza Wrocław – Basket 90 Gdynia 87:83  (30:16, 23:22, 16:25, 18:20)