EBLK: Gdynianki lepsze w hicie kolejki, pierwsza wygrana Politechniki

4 lis 2018, 23:28

W szóstej kolejce pierwsze zwycięstwo zaliczyły zawodniczki beniaminka Politechniki Gdańskiej. W meczu kolejki wygrały również inna ekipa z Trójmiasta. Arka na wyjeździe pokonała Artego Bydgoszcz.

Pierwsza kwarta nie zwiastowała tak pewnej wygranej gdańskiego zespołu. Początek meczu był bardzo wyrównany, a żadna z ekip nie była w stanie wyjść na wyższe niż kilku punktowe prowadzenie. Po stronie gospodyń dobrze spotkanie rozpoczęły Karolina Strzelczyk, Annika Holopainen oraz Maegan Conwright, zaś w drużynie z Poznania skuteczne były Khaalia Hillsman oraz Irena Matović. Po zmianie stron zaczęła się zarysowywać lekka przewaga gdańszczanek. Główna w tym zasługa agresywnej obrony, która jest największym atutem gospodyń. Zawodniczki beniaminka EBLK trafiły dziesięć trójek w spotkaniu. Liderką Politechniki Gdańsk była  Maegan Conwright, która do 27 punktów dołożyła 6 zbiórek oraz 8 asyst.

Sunreef Yachts Politechnika Gdańska – Enea AZS Poznań 88:71  (25:26, 25:15, 22:14, 16:16)

Sunreef Yachts Politechnika Gdańska: Conwright 27, Koc 15, Pyka 14, Bujniak 12, Holopainen 11, Strzelczyk 5, Szymańśka 4

Enea AZS Poznań: Matovic 21, Hillsman 20 (16zb), Davis 13, Parzeńśka 8, Parysek 4, Samburska 3, Demczur 2

—————

W meczu kolejki pierwsze 20 minut gry było zacięte, a o 3 „oczka” lepsze były koszykarki Arki. Sam początek meczu to wyrównana gra i remis po premierowej kwarcie. Po zmianie stron sygnał do ataku dała McBride, która zanotowała serię (8:0 w tym 2×3), a kolejne trafienie także zza linii 6,75 Międzik dało dwa punkty straty. Swoje do gry wnosiła Tamara Radocaj. Na otwarcie ostatniej kwarty punkty zdobywała Anna Makurat. Dzięki temu na tablicy widniał wynik 55:46 dla gdynianek. Jednak Artego nie złożyło broni. Bydgoszczankom udało się zmniejszyć straty do trzech oczek. Ale w tym momencie znowu przypomniała o sobie ponownie Anna Makurat wspierana przez Emme Cannon. To wystarczyło by dowieźć wygraną do końca spotkania.

Artego Bydgoszcz – Arka Gdynia 59:65 (15:15, 14:17, 17:16, 13:17)

Bydgoszcz: Morrison 12, Międzik 11 (3×3), McBride 11 (3×3), Engelman 8, Stankovic 7, Poboży 5, Szott-Hejmej 3, Radocaj 2
Gdynia: Cannon 16 (10zb), Allen 11, Jurcenkova 10, Greinacher 8, Misiek 7, Makurat 7, Baltkojiene 4, Balintova 2
————————–
1KS Ślęza Wrocław – PGE MKK Siedlce81:70 (22:19, 27:18, 19:18, 13:15)
Wrocław: Palenikova 17, Udodenko 17, Colson 15, Kastanek 11, Miletic 6, Dobrowolska 5, Burdick 4, Szybała 3, Naczk 3
Siedlce: Harris 18, Bellock 16 (15zb), Dulęba 8, Lapszynski 7, Mołłowa 6, Omerbasic 4, Yurkevichus 4, Urbaniak 3, Bacik 2, Ikstena 2
—————————-
Wisła CanPack Kraków – TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 92:46 (27:14, 19:9, 23:12, 23:11)
Kraków: Conde 22, Mujovic 15, Araujo 12 (11zb), Rodriguez 12, Żurowska-Cegielska 10pkt (10zb), Oroszova 7, Canada 7, Russell 7
Ostrów Wlkp.: Jackowska 14, Ossowska 11, Wajler 8, Joks 4, Podkańska 3, King 2, Motyl 2, Jaworska 2
——————————-
CCC Polkowice – Pszczółka AZS UMCS Lublin 74:60 (24:11, 10:7, 19:19, 21:23)
Polkowice: Kaczmarczyk 14, Hayes 12, Bone 10, Owczarzak 8, Gajda 7, Leedham 7, Fagbenle 6, Kaltsidou 5, Thomas 5
Lublin: Rymarenko 19, Kiesel 17, Mistygacz 7, Szajtauer 5, Cabulska 5, Vrancic 4, Butulija 3
—————————–
Widzew Łódź – InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski   63:74 (9:17, 16:25, 25:12, 13:20)
Łódź: Perisa 22, Dowe 12 (10zb), Pawlak 11, Drop 8, Gertchen 8, Vuckovic 2
Gorzów Wlkp.: Atkins 22 (10zb), Papova 15, Zoll 9 (8as), Fikiel 8, Juskaite 8, Prezelj 5, Linskens 4, Rytsikowa 3