EBLK: Gdynianki wygrywają z CCC w hicie kolejki

Aktualizacja: 19 sty 2023, 09:42
12 sty 2020, 23:24

W Polkowicach CCC musiało uznać wyższość gości z Gdynii. Koszykarki Arki prowadzone przez Maryie Papovą pozostają nadal bez porażki w Energa Basket Lidze Kobiet.

W Polkowicach emocji nie brakowało od początku. W trzeciej kwarcie przy stanie 38:34 dla CCC drugie przewinienie techniczne otrzymał trener Arki Gundars Vetra i mecz skończył w szatni… Od tego momentu jego obowiązki przejął asystujący mu Tomasz Cielebąk. Gdynianki mozolnie odrabiały straty. Po punktach Marrisy Kastanek na początku czwartej kwarty Arka prowadziła już 44:52. Jednak postawa “Pomarańczowych” doprowadziła do stanu 61:63. Ale to było koniec tego na co pozwoliły rywalkom przyjezdne. Świetnie w ekipie Arki funkcjonował duet Marya Papova (20 pkt i 12 zbiórek, 2 bloki 6/11 z gry) oraz Barbora Ballintova (16 punktów, 6 zbiórek, 4 asysty). W zespole CCC trzy zawodniczki uzyskały po 16 oczek. Nie pomogła trochę lepsza skuteczność rzutów za trzy niż u rywalek.

CCC POLKOWICE – ARKA GDYNIA 61:65 (17:12, 13:19, 12:14, 19:20)

CCC: Conde 16, Gajda 16, Spanou 16, Stallworth 6, Bojović 3, Filip 2, Robinson 2, Naczk 0.

Arka: Papova 20 (12 zb), Balintova 16, Slamova 12, Kastanek 6, Gulich 6, Allen 4, Greinacher 1, Podgórna 0, Rembiszewska 0.